Miqtë e Lazër Radit

Lazer Radi 1916-1998

Lazer Radi 1916-1998

Miqtë e Lazër Radit

Migjeni, Eqerem Çabej, Ernest Koliqi, Mihal Sherko,

Xhemal Broja, Arshi Pipa, Skënder Luarasi,

Pashko Gjeçi, Qemal Stafa, Musine Kokalari, Simon Rrota,

Haki Taha, Emin Duraku, Vasil Llazari, Selman Ndreu,

Vangjel Koça, Mirash Ivanaj, Kolë Ashta,

Kol Bibë Mirakaj, Mikel Koliqi, Lek Përvizi, Taf Pervizi,

Mentor Çoku, Qamil Grezda, Spiro Çomora,

Tahir Kolgjini, Jakov Milaj, Ymer Dishnica, Mit’hat Araniti,

Mark Ndoja, Qazim Mulleti, Kel Vila,

Jani Lili, Nermin Vlora, Renzo Falaschi, William Rayerson,

Hazir Shala, Agim Musta, Robert Ndrenika,

Ndue Vorfi, Robert Elsie, Aleksandër Stipçeviç,

Hamit Ajdini, Liza Vorfi, Saimir Kumbaro, Pëllumb Kulla,

Milto Kutali, Hekuran Zhiti, Prenjo Ymeraj,

Pjetër Arbnori, Andrea Varfi, Ndrekë Gjini, Ermira Zyrakja,

Kozeta Mamaqi, Mustafa Xhemaili, Faslli Haliti,

Rrok Zojzi, Spiro Gjoka, Dedë Markagjoni, Irene Banushi,

Gaqo Mosko, Zhaneta Ogranaja, Pirro Kuqi, Pano Taçi,

Albert Akshia, Petro Vuçani, Ahmet Kolgjini,

Eugjen Merlika, Kolec Topalli, Mexhit Kokalari,

Luan Malltezi, Visar Zhiti, Blendi Fevziu, Halit Shamata,

Darling Vlora, Mërkur Bozgo, Leka Ndoja,

Ferdinand Radi, Kurt Kola, Kozeta Zylo,

Tefta Radi, Shane Muda, Ferdinand Laholli, Pal Doçi,

Guljelm Deda, Ibrahim Sokoli, Fiqiri Llagami,

Beqir Valteri, Nedin Kokona, Gjovalin Luka, Luiza Musta,

Vehip Hoxha, Mexhit Kokalari, Pjerin Deda,

Dine Dine, Gjon Sinishta, Agim Shehu, Orlando Laperi,

Xun Çetta, Fehmi Kelmendi,

Ju mund të ndiqni çdo përgjigje për këtë term nëpërmjet RSS 2.0 feed. Ju mund të lini një përgjigje , ose Ndiqni nga faqja e juaj.
2 Përgjigje
  1. E kërkova gjatë Jozef Radin dhe Lazër Radin dhe i gjeta këta, sot në mëngjes!
    Më vjen mirë që e kanë këtë faqe! Por, e kanë “harruar” emrin tim, për ta përmendur te të njohurit e Dr. Lazër Radit apo si e thonë “miqtë” e Dr. Lazër Radit… edhe emrin tim. Kur më takon Jozefi, më thotw: “Sadri Ramabaja” në vend se të më thoshte Brahim Avdyli, sepse ai ka qenë gazetar majtist i imi, ndërsa unë kam qenë dhe kam mbetur përherë Qendror! Ka edhe shumë të tjera që do t’i kisha thënë me këtë rast. Por, nuk kam kohë!
    I kam dikund disa fotografi, nëse do t’i gjëj… Të fala të përzemërta!…

  2. Flora Cela RESULAJ Tha:

    Përshëndetje Nini,
    Gëzohem të jeshë mirë kohë e gjatë në shokët e shoqet e fëminisë tënde. Të uroj jetë dhe shendet!!

Lini një Përgjigje

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook