back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Visar Zhiti

Ndahet nga jeta piktori i njohur… – Ali Oseku më pyeti: E di si vizatoj unë? – nga Visar Zhiti

Ndahet nga jeta piktori i njohur, Ali Oseku Vuante nga një sëmundje e rëndë. Piktori i njohur Ali Oseku është ndarë nga jeta ditën e...

Vatra – Një histori e së shkuarës – nga Marjana Bulku

Vatra - Një histori e së shkuarës nga Marjana Bulku “E ardhmja, së largu na përqesh. Dhe ne, që as me kujtimet tona s’arrijmë të ngjajmë. E as...

Xhevahir Spahiu në 80 vjetorin e Lindjes – një poezi dhe dy shkrime nga Faruk Myrtaj

Xhevahir Spahiu në 80 vjetorin e Lindjes një poezi dhe dy shkrime nga Faruk Myrtaj Eja të vdesim, e dashur, shpenzimet e varrimit i merr përsipër shteti, a...

Kur xhelatet japin leksione demokracije… Arben Borshi i shkruen Ardita Repishtit

Kur xhelatet japin leksione demokracije... Arben Borshi i shkruen Ardita Repishtit në lidhje me shkrimin www.radiandradi.com/nje-foto-dhe-nje-shenim-nga-pas-nga-ardita-repishti/ E nderueme zoja Ardita Repishti! Mora shkas të komentoj, tuj u nisë...

Robert Martiko, shkrimtar, në një rol historik – nga Olimbi Dafa

Robert Martiko, shkrimtar, në një rol historik nga Olimbi Dafa Robert Martiko është shkrimtar, anëtar i Akademisë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe Arteve, Ambasador i Paqes Universale....

Poeti Shpirtlirë dhe Poezia e Burgut – nga Ndue Lazri – Takim në Parma me poetin dhe shkrimtarin Visar Zhiti

Poeti Shpirtlirë dhe Poezia e Burgut nga Ndue Lazri Takim në Parma me poetin dhe shkrimtarin Visar Zhiti Ai përgjithësisht flet pak dhe sidomos nuk ka dëshirë...

Triptik mbi tre autore e tri Vepra – Luftar Pepmarku, Bashkim Shehu & Natasha Lako nga Emrije Krosi

Emrije Krosi Triptik mbi tre autore e tri Vepra -  Luftar Pepmarku, Bashkim Shehu & Natasha Lako nga Emrije Krosi Ekspertiza dhe dekodimi i regjimit, përmes kujtesës librore,...

“Shtëpia me Gjethe” – nga Visar Zhiti

“Shtëpia me Gjethe” nga Visar Zhiti Takimi u bë në “Shtëpinë me gjethe”. E dija ç’ishte ai muze në Tiranë, kishte një hije të zymtë për...

Vatra… një histori e së shkuarës! – nga Marjana Bulku

Vatra… një histori e së shkuarës! nga Marjana Bulku “E ardhmja, së largu na përqesh. Dhe ne, që as me kujtimet tona s'arrijmë të ngjajmë. E as të...

Nga balta te yjet… – 40 vjet më parë shuhet Musine Kokalari – nga Visar Zhiti

Nga balta te yjet… - 40 vjet më parë shuhet Musine Kokalari - nga Visar Zhiti Një poezi dhe burgu i shkrimtares së parë shqiptare, Musine Kokalari...

E ç’do të themi për Kasem Trebeshinën? – nga Visar Zhiti

E ç'do të themi për Kasem Trebeshinën? nga Visar Zhiti Kështu kisha pyetur një ditë pas datëlindjes së tij të 85-të, që s’e kishin kujtuar fare,...

Bukur! Vërtet, sa Bukur! – Përshtypje dhe imazhe nga përurimi – nga Visar Zhiti

Bukur! Vërtet, sa Bukur! - Përshtypje dhe imazhe nga përurimi - nga Visar Zhiti Biblioteka dhe foshnja: …erdhën njerëz të bukur në Bibliotekën e bukur...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.