back to top
25.5 C
Tirana
E premte, 24 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mikel Koliqi

Gurët e këndit që ka vendosë Ernest Koliqi… nga Ndue Ukaj, në 120 vjetorin e lindjes së Koliqit

Gurët e këndit që ka vendosë Ernest Koliqi… nga Ndue Ukaj në 120 - vjetorin e lindjes së Koliqit I Ernest Koliqi në historinë e...

Nëpër faqet e historisë së klerit katolik” – Libri në faqet online të kompanive Amazon, Barnes and Noble

Nëpër faqet e historisë së klerit katolik” Libri në faqet online të kompanive Amazon, Barnes and Noble Vepra modeste, është fryt i një pune shumëvjeçare,...

Një borxh qytetarie që i kthehet Shkodrës – nga Agron Milaj

Një borxh qytetarie që i kthehet Shkodrës nga Agron Milaj Fjala në promovimin e librit “Kujtime për Shkodrën 1926-1931” i Jakov Milajt Të nderuar qytetarë të Shkodrës ...

Një qiri drite në 121-vjetorin e lindjes së Kardinalit Mikel Koliqit si i pari në historinë e krishtërimit ndër shqiptarë – nga Klajd Kapinova

Një qiri drite në 121-vjetorin e lindjes së Kardinalit Koliqit si i pari në historinë e krishtërimit ndër shqiptarë  nga Klajd Kapinova* Refleksione rreth librit “Simfonia...

Pleqtë e burgosur, kundërshtarë të rrezikshëm të regjimit komunist – nga Kastriot Dervishi

  Pleqtë e burgosur, kundërshtarë të rrezikshëm të regjimit komunist nga Kastriot Dervishi Në mes të vitit 1985 në Repartin nr.302 Zejmen qëndronin të burgosur një...

28 vjet më parë, me 28 nantor 1994… – nga Saimir Z. Kadiu

28 vjet më parë, me 28 nantor 1994... nga Saimir Z. Kadiu Me 26 nëntor 1994, në sallën “Paolo IV”, kryesuar nga Papa Gjon Pali i...

Pjerin Sheldija, përkushtimi shpirtnor i një artisti – nga Pjetër Logoreci

Pjerin Sheldija, përkushtimi shpirtnor i një artisti nga Pjetër Logoreci Si e gjithë Shqipnia edhe Shkodra ka shumë vende që mahnisin nga bukuria çdo kalimtar, vizitor...

Abedin Preza, Islam Spahiu dhe Uran Kostreci – nga Lekë Tasi

Abedin Preza, Islam Spahiu dhe Uran Kostreci nga Lekë Tasi Reagimi ndaj së sotmes vulgare merr fuqi brenda nesh sa herë e jashtmja merr intensitete edhe...

Një requiem i vonë për mikun dhe studiuesin e palodhur të kulturës dhe klerit katolik erudistin Kolec Çefën – nga Klajd Kapinova

Një requiem i vonë për mikun dhe studiuesin e palodhur të kulturës dhe klerit katolik erudistin Kolec Çefën (1937-2021) nga Klajd Kapinova “Për herë të parë...

Refleksione mbi figurën e Mikel Koliqit… dhe hyrja e Dosjes Formulare Nr. 214 në ngarkim të tij!

Refleksione mbi figurën e Mikel Koliqit… dhe hyrja e Dosjes Formulare Nr. 214 në ngarkim të tij! Dom Mikel Koliqi, ka qenë figurë qendrorë e klerit...

Dom Mikel Koliqi për At Meshkallën (1901 – 1988) – nga Fritz Radovani,

Dom Mikel Koliqi për At Meshkallën: At Pjetër Meshkalla S.J. (1901 - 1988) 120 vjetori kur u lé n’Shkodër i Madhi At Meshkalla! (Përgatiti Fritz...

Një requiem i vonuar për mikun dhe studiuesin e palodhur të kulturës dhe klerit katolik, eruditin Kolec Çefa – nga Klajd Kapinova

  Një requiem i vonuar për mikun dhe studiuesin e palodhur  të kulturës dhe klerit katolik, eruditin Kolec Çefa nga Klajd Kapinova  Me vjen shumë keq, që e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.