back to top
21.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Tefta Radi

Kur punoja shtatoren e Françesk Radit, i rrethuar nga fotot dhe videot e tij muzikore Këze – Kozeta Zylo, bisedon me z. Ardian Pepa

Kur punoja shtatoren e Françesk Radit, i rrethuar nga fotot dhe videot e tij muzikore Këze - Kozeta Zylo, bisedon me z. Ardian Pepa -skulptor i...

Nga internimi, te ndalimi i këngës për 20 vite – nga Mimoza Kuchly

Nga internimi, te ndalimi i këngës për 20 vite. nga Mimoza Kuchly Pse u ndëshkua Çelentano shqiptar! Ka njerëz për të cilët nuk arrin të...

Flas për Françesk Radin (Talk on Francesk Radi) – nga Lidia Radi

Promovim ndërkombëtar i veprës për Françesk Radin Vepra voluminoze kushtuar jetës dhe karrierës së kantautorit Françesk Radi u promovua para pak ditësh në Universitetin Swanton, në...

“Hymne të artit, frymëzuar nga bukuria e jetës” – Pjesë nga intervista e Gjon Shllakut

“Hymne të artit, frymëzuar nga bukuria e jetës...” Doli në qarkullim libri kushtuar kantautorit Françesk Radi Pjesë nga intervista e Gjon Shllakut Libri është në shitje në...

Nji yll që shuhej mes njerëzve të dashtun… – kujtim nga Leka Ndoja

Nji yll që shuhej mes njerëzve të dashtun...  kujtim nga Leka Ndoja  Lazër Radi, disa ditë përpara se të mbyllte sytë, përmes nuses së nipit, Tefta...

Koliqi dhe Camaj, dy shërbestarë të jashtëzakonshëm të Kombit – nga Këze – Kozeta Zylo

Koliqi dhe Camaj, dy shërbestarë të jashtëzakonshëm të Kombit nga Këze - Kozeta Zylo   Të arratisesh nga Shqipëria në çdo kohë do të thotë që nuk...

Nji njeri me nji dinjitet të jashtëzakonshëm… Tefta Radi bisedon me shkrimtarin Rudolf Marku

Nji njeri me nji dinjitet të jashtëzakonshëm... Intervistë e gazetares Tefta Radi me shkrimtarin Rudolf Marku* Z. Marku Ju jeni njohur me Lazër Radin ç'përshtypje ju...

Letër e padërguar e Françesk Radit për Adriano Celentanon… – nga Dhurata Hamzai

Letër e padërguar e Françesk Radit për Adriano Celentanon nga Dhurata Hamzai E shkroi në fillim shqip me shkrim dore. Bashkëshortja Tefta Radi rrëfen se çfarë...

Jeta e panjohur e Françesk Radit në një liber… – nga Dhurata Hamzai

Jeta e panjohur e Françesk Radit në një liber… nga Dhurata Hamzai Françeski Radi: Kantautor i madh, prej familjeve që i dhanë personalitete të mëdha Shqipërisë: stërnip i...

“Françesk Radi e kreu revolucionin e tij” – nga Shpend Sollaku – Noé

Datën 3 prill ma kujtonin të tjerët, si ditë të lindjes time. Këtë datë, për fat të keq,do ta kujtoj tash e mbrapa edhe...

“Një monument për Françesk Radin” tek Liqeni (gazeta shqip)

“Një monument për Françesk Radin" tek Liqeni Gazeta Shqip Një vit lamtumire, Franko!” Miq dhe pasionantë të muzikës së Françesk Radit do të bëhen bashkë në...

Diktaturat… nuk arrijnë kurrë të mposhtin intelektualët patriotë nga Anissa Markarian

Diktaturat... s'arrijnë kurrë të mposhtin intelektualët patriotë! nga Anissa Markarian I dashur Jozef, Të falenderoj nga zemra që më dërgove DVD e dokumentarit për babain tënd të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.