back to top
32.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kel Vila

Legjenda e Radëvë – ese nga Jozef Radi

Legjenda e Radëvë ese nga Jozef Radi Rrëfimet e përcjella brez mbas brezi e të ruejtuna edhe ashtu fragmentare herë me kujtesë personale, herë kolektive, e...

Kujtimet e nji Mësuesi – nga Kel Vila (1894-1963) (pjesa III)

Kujtimet e nji Mësuesi - nga Kel Vila (1894-1963) (pjesa III) Udhëtimi për në Berat Kah fundi i Dhetorit, po të vjetit në vazhdim, tue kenë se...

Kujtimet e nji Mësuesi – Kel Vila (1894-1963) (pjesa II)

Kujtimet e nji Mësuesi – nga Kel Vila (1894-1963) (pjesa II) Pjesa e jetës shkollore Dita e parë në shkollën tregtare Me 16 Shtatuer të vjetit shkollor...

Kujtimet e nji Mësuesi – nga Kel Vila (1894-1963) (pjesa I)

Prej nji torbe dorëshkrimesh nga Jozef Radi Para disa vitesh prej zonjës Ana Kamsi - Vila, mu dha mundësia që në nji qese të vjetër bezeje...

Muzikologu dhe studiuesi i apasionuar… Tonin Zadeja

Muzikologu dhe studiuesi i apasionuar i historisë së muzikës shqiptare... In memoriam të Tonin Zadesë... nga Robert Prennushi  Me 4 janar 2011, në moshën 85-vjeçare, u shue...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.