back to top
12.5 C
Tirana
E martë, 23 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Spiro Gjoka

Henrik Gjoka – proza si memorial negromant i diktaturës dhe refleksit të saj si dokuart (faction) – nga Leka Ndoja

Henrik Gjoka - proza si memorial negromant i diktaturës dhe refleksit të saj si dokuart (faction) nga Leka Ndoja Henrik Gjoka iu paraqit publikut së pari...

Henrik Gjoka – Proza si memorial negromant i diktaturës dhe reflekset të saj si dokuart – nga Dr. Leka Ndoja

Vepra e Botuar e Henrik S. G. Për të pasur lexuesit një ide mbi vepën Henrik S. G. e i cili jeton në Francë prej...

Sot Lazër Radi është 105 vjeç… – nga Jozef Radi

Sot Lazër Radi  është 105 vjeç… nga Jozef Radi Sot Lazër Radi do të ishte 105 vjeç… Nji fundjanar të dimnit të ashpër prizrenas, bash n’zemër të Luftës së...

Për mihalin, mihalet dhe mihaleizimin e shoqërisë shqiptare… – reagim nga Jozef Radi

Për mihalin, mihalet dhe mihaleizimin e shoqërisë shqiptare... reagim nga Jozef Radi Mihal Ll. i përket nji kohe të hershme, rinisë sime ai iu shfaq ai...

Henrik S. G. – fiton çmimin e madh të letërsisë me romanin “Sonatë për gruan e një tjetri”

Henrik S. G. - fiton "Çmimin e Madh të letërsisë - 2017" me romanin “Sonatë për gruan e një tjetri”  . Këtë të mërkurë u ndanë çmimet...

Vasilika Michalas – ose dashuria për librin ka emrin e nji gruaje nga Jozef Radi

Vasilika Michalas  - ose dashuria për librin ka emrin e nji gruaje nga Jozef Radi Ka njerëz të cilët fati i vendos qysh në lindje përballë enigmash...

Biblioteka e heshtur e Kasem Trebeshinës… Jozef Radi

Biblioteka e heshtur e Kasem Trebeshinës... nga Jozef Radi Për Kasem Trebeshinën, kisha dëgjuar të flitesh qysh herët... Xhaxhoja (Spiro Gjoka) n'ato orë pafund mbasditesh...

Spiro Gjoka rrёfen miqsinё me Padёr Meshkallёn (1991)

Figura e Padёr Mёshkallёs nёn dritёn e bashkvuajtёsve! Spiro Gjoka rrёfen miqsinё me Pjetёr Meshkallёn Bisedoi Jozef Radi  (nentor 1991)   Zoti Gjoka, kur dhe ku jeni njohur...

Nesër Lazër Radi do te ishte 95 vjeç… Jozef Radi (2011)

 Nesër Lazër Radi do te ishte 95 vjeç... nga Jozef Radi (2011) Nesër, Lazër Radi do te ishte 95 vjeç... Nji fundjanari në dimnin e ashpër...

Savra – Monamour! nga Jozef Radi (2012)

Savra - Monamour! nga Jozef Radi Të nderuem miqtë e mi, Prej sot dhe herë mbas here ka me vazhdue nji rubrikë shkrimesh nën...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.