back to top
13.5 C
Tirana
E martë, 23 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Taf Pervizi

Sot Lazër Radi është 105 vjeç… – nga Jozef Radi

Sot Lazër Radi  është 105 vjeç… nga Jozef Radi Sot Lazër Radi do të ishte 105 vjeç… Nji fundjanar të dimnit të ashpër prizrenas, bash n’zemër të Luftës së...

Muharrem Bajraktari në rrëfimet e Taf Pervizit… nga Lazër Radi

Muharrem Bajraktari në rrëfimet e Taf Pervizit... nga Lazër Radi nga libri "Njeriu i rrugës së gjatë" Te “Lera e Sorrave”, Muharrem Bajraktari, me autoritetin e nji...

Në Romë, në familjen e Nermin Vlorës – nga Lazër Radi

Në Romë, në familjen e Nermin Vlorës nga Lazër Radi Në verën e vitit 1991, ndodhesha në Romë. Kthehesha aty, mbas një odiseje prej gati pesëdhjetë...

Jeta që ikën… refleksion filozofik nga Lek Pervizi

Jeta që ikën... refleksion filozofik nga Lek Pervizi editorial i revistës Kuqezi nr. 113 Gjysma e vitit tashmë u mbush e po kalon tutje drejt fundit tij,...

Tungjatjeta Lazër Radi! Llazar Vero (1992)

Lufta mediatike e Dr. Lazër Radit nga Jozef Radi Ky shkrim i gazetarit Llazar Vero, u botua me 14 maj të viti 1992 në gazetën...

Kontributi i shqiptarëve për çështjen muslimane Lazër Radi

Kontributi i shqiptarëve për çështjen muslimane Shërbimi Social Musliman në Itali nga Dr. Lazër Radi Roma asht qytet i madh... qytet kozmopolit, prandej me të drejtë...

Andrrat dhe zhgënjimet e nji brezi… Lazër Radi

Andrrat dhe zhgënjimet e nji brezi... nga Lazër Radi Taf Pervizi - Nji shqiptar patriot në Romë Mbas nji dite të kandshme në shtëpinë e Nermin...

“Njeriu i rrugës së gjatë” – Lazër Radi (Ribotim)

 “Njeriu i rrugës së gjatë” Lazër Radi, (Ribotim) Monografi kushtuar luftëtarit Taf Përvizi. Ndërmarrja botuese “Bogdani” Has 1998  Redaktor Besim Muhadri 1000 kopje (fq. 141) Mbas botimit...

Lazër Radi: Njeriu i rrugës së gjatë

 “Njeriu i rrugës së gjatë” Monografi nga Lazër Radi, kushtuar luftëtarit Taf Përvizi. Redaktimi dhe përgatitja për shtyp nga Jozef Radi Botuar nga shtëpia botuese “Liria”,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.