back to top
25.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Politikë

Kameleonët e neosovjetizmit – Globale do të jetë kjo botë e re! – nga Zamir Gjurgji

Kameleonët e neosovjetizmit - Globale do të jetë kjo botë e re! nga Zamir Gjurgji Për Mit’hat Frashërin, Partia vjen pas Shqipërisë, për T. Ballën Partia,...

1994 – Gjyqi ndaj nomenklaturës së lartë komuniste

1994 - Gjyqi ndaj nomenklaturës së lartë komuniste Gjyq sa “për t’u hedhur hi syve” shqiptareve Arjanit Çela ka dënuar me qindra njerëz me vdekje, dënohet vetëm...

Presioni dhe pengimi i Drejtësisë, nga Rama tek Veliaj – nga Enton Abilekaj

Presioni dhe pengimi i Drejtësisë, nga Rama tek Veliaj nga Enton Abilekaj Erion Veliaj që prej 10 ditësh u shmanget mediave, zgjodhi të komunikojë me publikun...

Testi Veliaj – nga Elona Caslli

Testi Veliaj nga Elona Caslli Ndonëse tingëllon absurde, individi Erion Veliaj me qëndrimin e tij, me vjedhjen e tij, me mashtrimin e tij dhe me gjithçka...

Sot asht 2 prill, gjithnji e ma larg prej asaj dite tmerri* – nga Merita dhe Adriano

Sot asht 2 prill, gjithnji e ma larg prej asaj dite tmerri* nga Merita dhe Adriano 2 Prill sot. At ditë kishte dalë tan Shkodra. Unë dola me...

Dëmet e mentalitetit bajraktar dhe komunist – shënim nga Thanas Gjika

Dëmet e mentalitetit bajraktar dhe komunist shënim nga Thanas Gjika Në vitin 1992, mbi 75 përqind e popullit shqiptar ia dha votën partive opozitare. Ky rezultat...

Sovranistët e leshit… nga Shaban Murati

Sovranistët e leshit... nga Shaban Murati A i ka thënë kryeministrit të Shqipërisë ndonjë këshilltar jugosllav, nga ata që mban me tepricë rreth vetes, se Riçard...

Si ta bëjmë Federatën “Vatra”, një organizatë demokratike – reflektim Artur Vrekaj, Massachusetts – Letër e hapur

Si ta bëjmë Federatën “Vatra”, një organizatë demokratike reflektim Artur Vrekaj, Massachusetts *Letër e hapur për anëtarët e Federatës VATRA Të dashur bashkëkombas, vatranë! Misioni për anëtarësinë...

“Jemi të vendosur në misionin për mbrojtjen e Vatrës nga uzurpuesit e saj” – Deklaratë e anëtarëve të Federatës Vatra New York, me 21...

"Jemi të vendosur në misionin për mbrojtjen e Vatrës nga uzurpuesit e saj" Deklaratë e anëtarëve të Federatës Vatra New York, me 21 Mars 2024 Ne anëarët...

Si e shpëtova Arkivin e Policisë Rrugore të Vlorës në ‘97 – nga Myrteza Poshi

Rrëfimi i Myrteza Poshit është një dëshmi e ndërgjegjes së lartë qytetare dhe qëndrim prej njeriu institucional i një nëpunësi që e ndjen se shteti duhet...

Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, duhet të jetë diçka më  shumë se thjesht një bazë ushtarake – të pakën simbolikisht! – nga Frank...

Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, duhet të jetë diçka më  shumë se thjesht një bazë ushtarake - të pakën simbolikisht! nga Frank Shkreli Të hënën, Aleanca...

Në kërkim të një shpjegimi racional! – nga Frank Shkreli – Disa mendime të hedhura mbi vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony...

Në kërkim të një shpjegimi racional! nga Frank Shkreli Disa mendime të hedhura mbi vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken në Tiranë Ishte viti 1975....

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.