Arkivi për Kategorin » Pasione-Foto «

Identikiti pothuaj zyrtar i presidentit të ri të Shqipërisë – nga Shpend Sollaku Noé

  Identikiti pothuaj zyrtar i presidentit të ri të Shqipërisë nga Shpend Sollaku Noé Doni të dini zgjidhjen reale për telenovelën rreth Presidentit të Shqipërisë? Ja idetikiti i tij: 1.Person që gëzon besimin e Lexo Me Teper.

Një fotografi e rrallë e Jeronim de Radës

Një fotografi e rrallë e Jeronim de Radës nga studiuesi i Qerim Vrioni Kjo fotografi e veçantë me shënimin “Jeronim De Rada me fshatarë arbëreshë”, të shkruar me dorë nga prof. Dhimitër Lexo Me Teper.

Magjia e Lindjes së Ditës së Re… Jozef Radi

Magjia e Lindjes së Ditës së Re… nga Jozef Radi Nji nga magjitë e Natyrës, sa e përditshme aq edhe e zakontë, sa e papërsritshme aq edhe solemne asht bash Lindja Lexo Me Teper.

Gëzim Hajdari – Portonovo (Ancona) 2007

Hajdari dhe pak vargje të Hygo-it… Kjo foto e Mikut tim të rinisë së hershme Gëzim Hajdari, asht e nji dite të trazueme vjeshte të disa viteve ma parë, në Portonovo Lexo Me Teper.

Pak fjalë per macen time…

Pak fjalë per macen time… *** Kjo asht macja ime, me nji emën që të kujton pranverën… po edhe do histori të largëta, thuej të harrueme, kur mosha i jepte ngjyrë çdo Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook