Nyjet-Arkivit për » Sali Berisha «

Zonja Ambasadore, po vret modelin tënd! – nga Ibsen Elezi

Zonja Ambasadore, po vret modelin tënd! nga Ibsen Elezi Shpallja “Non Grata” e Berishës është çeshtje e juaja, e vendosni ju dhe nuk i jepni llogari askujt. Problemi fillon dhe komplikohet kur çeshtja Lexo Me Teper.

8 janari iku, sot është 9 janar, po pastaj…?!? – refleksion nga Jozef Radi

8 janari iku, sot është 9 janar, po pastaj…?!? refleksion nga Jozef Radi Me keqardhje e them: PD, sot më s’ka! “Të hysh në gjak me veten” është akt i rëndë, dhe Lexo Me Teper.

Zoti Basha: Atë që bën logjika s’e bën blindi!!! – nga Prof. Gëzim Xhepa

Zoti Basha: Atë që bën logjika s’e bën blindi!!! nga Prof. Gëzim Xhepa  Zoti Basha, Si firmëtar i 11 dhjetorit, por jo anëtar i Partisë që prej 1994, si i djathtë koservator në Lexo Me Teper.

Meditimi i fundit për politikën shqiptare – nga Bujar Llapaj

Meditimi i fundit për politikën shqiptare nga Bujar Llapaj Edhe unë ashtu si Erion Kristo “dorëhiqem nga politika” Facebook-jane. A duhet t’i uroj miqtë e mi socialistë për “fitoren”? Për kortezi oksidentale edhe Po, Lexo Me Teper.

Shqipëria e Vogël dhe Amerika e Madhe në Epoken Globale… nga Ailda Mëngjesi

Shqipëria e Vogël dhe Amerika e Madhe në Epoken Globale… nga Ailda Mëngjesi Sigurisht që as Dr. Berisha dhe as President Trump nuk posedojnë artin elitar të komunikimit. Sigurisht që mënyra e Lexo Me Teper.

Edhe një ngjarje “historike” në një Shqipëri ku nuk ndryshon historia! – nga Kim Mehmeti

Edhe një ngjarje “historike” në një Shqipëri ku nuk ndryshon historia! nga Kim Mehmeti Sot u mbajt Kuvendi i ‘rithemelimit’ të PD-së. Dhe aty u thanë të gjitha ato që u përsëritën gjatë Lexo Me Teper.

Demokratët meritojnë Respekt! – nga Ylli Manjani

Demokratët meritojnë Respekt! nga Ylli Manjani Kuvendi Kombëtar i jashtëzakonshëm i Partisë Demokratike, i cili vetmblidhet nesër, është një ngjarje unike në jetën e partive politike. Është një ngjarje me vlera të Lexo Me Teper.

Erdhi dhe shkoi z. Escobar – Po tash?! – nga Frank Shkreli

Erdhi dhe shkoi z. Escobar – Po tash?! nga Frank Shkreli Ja, shkoi në Tiranë, pa u përshëndet me disa dhe u kthye… Fjala është për Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA Lexo Me Teper.

8 dhjetori i ngrirë – nga Albert Avduli

8 dhjetori i ngrirë nga Albert Avduli Unë s’kam më emocione nga ajo datë, por kurrë nuk vjen si datë e heshtur kalendarike Është një arsye kjo që mjaftohem me shënime të shkurtra. Atëherë Lexo Me Teper.

Fajtorë, foltore dhe falltarë… – refleksione të një tjetër dimri historik nga Jozef Radi

Fajtorë, foltore dhe falltarë… refleksione të një tjetër dimri historik  nga Jozef Radi Tashmë është dimër dhe ftohtë… Shqipëria prej kohësh është e zhytur në një çorodi e në një llum politik, prej Lexo Me Teper.

Gjashtë gënjeshtrat e ‘fabrikës’ të majtë dhe ‘punishtes’ së vogël të PD-së së Bashës – nga Arian Starova

Gjashtë gënjeshtrat e ‘fabrikës’ të majtë dhe ‘punishtes’ së vogël të PD-së së Bashës nga Arian Starova*  Mbi rrenë-argumentet e debatit politik të sotëm… Në ditët e sotme, titulli i këtij shkrimi nënkupton Lexo Me Teper.

Si e mendoj unë situatën e sotme në Partinë Demokratike – nga Elona Caslli

Si e mendoj unë situatën e sotme në Partinë Demokratike nga Elona Caslli Çfarë mendoj unë?! Po të përgjigjem ty mik i panjohur, e përmes teje shumë të tjerëve që më kanë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook