back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Botimet e Dr. Lazër Radit

Kontesha Bengazina – nga Lazër Radi – Pjesë nga Libri “Vorbulla t’Jetës Universitare” (Roma)

 Nji prej historive ma të bukura studentore, të rrëfyeme mjeshtrisht prej Lazër Radit në librin autobiografik: “Vorbulla t'jetës Universitare”, ku ai me at sinqeritetin e tij...

Katalogimi i Veprës së Plotë të LAZËR RADIT

  Katalogimi i veprës së plotë të LAZËR RADI  Materiali që paraqesim asht nji bibliografi e thuejse krejt Veprës së Plotë të Dr. Lazër Radit, botue dhe...

Kujtimet e mia me At Zef Valentinin – nga librat e Lazër Radit

Kujtimet e mia me At Zef Valentinin nga librat e Lazër Radit Kanuni dhe teza e doktoraturës Mbasi mbylla llogarinë me Procedurën Civile, në mënyrën ma të...

Dr. Lazër Radi – Vepra – Panairi i Librit – Tiranë 2018

Lazër Radi - “Mjegullnaja e nji kohe të Largët” - Prizreni Në kopertinë të pasme: Shkodra Ia kushtoj kët libër qytetit tim të lindjes, Prizrenit. Edhe pse kurrë s'munda të...

Muharrem Bajraktari në rrëfimet e Taf Pervizit… nga Lazër Radi

Muharrem Bajraktari në rrëfimet e Taf Pervizit... nga Lazër Radi nga libri "Njeriu i rrugës së gjatë" Te “Lera e Sorrave”, Muharrem Bajraktari, me autoritetin e nji...

Për Frankon… me Frankon – opinione

Për Frankon... me Frankon - opinione Ti sillje aromë lirie, rinie, optimizmi... nga Gazmend Mullahu Dhimbje dhe trishtim për humbjen e një artisti por që merr...

Profesor Skënder Luarasi në kujtimet e Lazër Radit – “Libri i Dytë i Kujtimeve”

Profesor Skënder Luarasi nga Lazër Radi Marrë nga libri "Në gjurmët e një ditari të djegur..." Libri i Dytë i Kujtimeve (1929-1938) Meqë profesor Skënderi nuk kishte familje...

Magjia e Karnavaleve të Shkodrës nga Lazër Radi

Magjia e Karnavaleve të Shkodrës... nga Lazër Radi Pjesë nga Libri i Lazër Radit “Shqipnia e viteve '30” Nji gjallni të madhe fitonte qyteti i Shkodrës ditën...

Fiqiri Dine: Mbani nalt moralin! Kini kurajo dhe durim…

Fiqiri Dine: Mbani nalt moralin! Kini kurajo dhe durim... Ky asht fjalimi origjinal i Ish Kryeministrit Fiqiri Dine me rastin e Festës së Flamurit, të mbajtur...

Foto Galeri për Botimet Lazër Radi

  Foto Galeri për Botimet Lazër Radi  

Platoni – përktheu Lazër Radi

Vepra e Platonit Botim i II  “Apologji e Sokratit”, “Kritoni”, “Fedoni”, “Elozh i Dashurisë” përkthyer nga frëngjisht&italisht  Dr. Lazër Radi Shtëpia botuese “Liria” Redaktoi dhe përgatiti për...

Vepra e Platonit – Përktheu Lazër Radi

 Vepra e Platonit Apologjia - Kritoni - Fedoni -Simpoziumi Platoni përktheu nga frëngjisht&italisht Lazër Radi Ribotim i tretë Sh.b Pakti 2010 (seria filozofike Minerva) Redaktoi, korrektoi...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.