back to top
28.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Intervista

Kur punoja shtatoren e Françesk Radit, i rrethuar nga fotot dhe videot e tij muzikore Këze – Kozeta Zylo, bisedon me z. Ardian Pepa

Kur punoja shtatoren e Françesk Radit, i rrethuar nga fotot dhe videot e tij muzikore Këze - Kozeta Zylo, bisedon me z. Ardian Pepa -skulptor i...

Koliqi: Vetëm një popull i kulturuar ka të drejtë t’i kërkojë të drejtat e veta dhe t’u imponohet të tjerëve… Intervistë e Dr. Lazër...

Koliqi: Vetëm një popull i kulturuar ka të drejtë t'i kërkojë të drejtat e veta dhe t'u imponohet të tjerëve... Intervistë e Dr. Lazër...

Shqipërisë i nevojitet më shumë nji frymë e re se sa nji parti e re… Dr. Lazër Radi Intervistë me BBC (1995)

Shqipërise i nevojitet më shumë nji frymë e re se sa nji parti e re... Dr. Lazër Radi Intervistë me BBC  Intervistoi Ilir Kadia...

Ernest Koliqi: “Për hir t’Atdheut… Sakrifikoj reputacionin tim…”

“Për hir t’Atdheut... Sakrifikoj reputacionin tim..." Dr. Lazër Radi mbi  figurën e Ernest Koliqit Intervistues Luiza Musta & Mustafë Xhemajli “T'rrëzuemin due ta çoj nga balta, due...

Shumë pyetje që edhe nëse s’bajnë nji libër, bajnë nji jetë Njeriu…

Shumë pyetje që edhe nëse s'bajnë nji libër bajnë jeten e nji Njeriu...  (nji intervistë e mbetun përgjysë me Lazër Radin) Ndër bisedat e shumta me...

Bashkë, nga barraka e vuejtjes te andrra e Lirisë…! (1993)

Bashkë... nga barrakat e vuejtjes... te andrra e Lirisë... Intervistё e përbashkët e Lazër dhe Jozef Radit dhёnё Radios së Jashtme... nëntor 1993 (Mbas botimit të...

E fundmja intervistë e Dr. Lazër Radit – Tefta Radi

"Kujtesa më qendroi e fortë..." E fundmja intervistë e Dr. Lazër Radit (Tefta Radi TVSH) (...Kjo asht intervista e fundit e Dr. Lazër Radit... Ishte...

Lazër Radi: “Ndjehem i emocionuem…” Mustafë Xhemaili

 Lazër Radi: “Ndjehem i emocionuem...” nga Mustafë Xhemaili Kur viziton Shqipërinë për herë të parë, (siç kisha rastin unë, në verë të këtij viti), domosdo...

Lazër Radi: Në kërkim të kohës së humbur

Në kërkim të kohës së humbur... Blendi Fevziu bisedon me dr. Lazër Radin (Klan) Historia e njeriut që u arrestua më 1944 - 28 vjeçar, dhe u...

Gjyqi Special: Nji spektakël makabër – Dr. Lazër Radi intervistuar nga Blendi Fevziu

“Kosova lindi intelektualët që i duheshin, Shqipëria shkatërroi ata që kishte...” Blendi Fevziu interviston Dr. Lazër Radi* Jeta ka gjithmonë momente të caktuara që ndikojnë...

Lazër Radi… Kam besuar se Shqipëria do ta kishte nji 20 shkurt…

Kam besuar se Shqipëria do ta kishte një 20 shkurt... Remzi Lani interviston Dr. Lazër Radin Zeri i Rinise 2 Maj 1992 Dr. Radi “Zëri i Rinisë”...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.