back to top
27.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Humor

Disa barsaleta që me kënaqësi i tregonte Lazër Radi

Disa barsaleta që me kënaqësi i tregonte Lazër Radi Veç tjerash, Lazri ishte njeri me shumë humor e natyrë e hapun, edhe pse të shumtat...

Kutija e llokumit… poezi dhe humor nga Gjosho Vasija

Kutija e llokumit... poezi dhe humor nga Gjosho Vasija Për kush ka mend n'kok, besoj se i kujtohet kur ndër vizita shkojshim me nga'i kuti llokum, megjithse...

Njeriu i shakasë së përjetshme… 20 vjet pa Musa Sinën – In memoriam nga Jozef Radi

Njeriu i shakasë së përjetshme… 20 vjet pa Musa Sinën In memoriam nga Jozef Radi Me 23 korrik 1994, në nji spital të Tiranës vdiq mbas...

Festat e Fundvitit… kolazh… nga www.mondhasan.al

Festat e Fundvitit Kolazh... nga www.mondhasan.al *** E dua bredhin e vitit të ri, të ngulur aty, brenda në det, pranë bregut! Zbukuruar me sardele, cironka...

Tixhja e Bërxullëve Leka Ndoja (libri “Pashket Katolike”)

Tixhja e Bërxullëve... tregim nga Leka Ndoja (nga libri "Pashket Katolike") Fatin, kasapin e Bërxullëve, Hatixhja e paditi në gjyq. Zanatin e tij e kishin zili...

Vdekja e nji Poeteje si përjetsi e zhgënjimit Jozef Radi

Vdekja e nji Poeteje si përjetsi e zhgënjimit Jozef Radi Nuk asht ma nji prej grave me shpirt proteste, nji prej zonjave me shpirt lirie,...

“Ballada e Pordhës” – si Amanet i Pano Taçit… Jozef Radi

“Ballada e Pordhës” - si Amanet i Pano Taçit... nga Jozef Radi Kush s'e ka njoftë Pano Taçin, ka humbë nji prej atyne personazheve të...

Historia e Cenit – (MTN)

Historia e Cenit -  (MTN) Humor pikant m'dialektin e Tironës Ka qen i burr ke lagjia jon, pastë rafmet, qi e qujshin Cen. Me origjinë ishte...

Batuta e Pareve midis Pashko Gjeçit e Profesor Çabejt…jr

Batuta e Pareve midis Profesor Pashko Gjeçit e Profesor Eqerem Çabejt... Profesor Çabej kishte shumë miqsi me Pashko Gjeçin... Edhe pse dikur Profesor Çabej e kishte pasë...

Lym Darrasa, mush faqet e para t’gazetave…

Lym Darrasa, mush faqet e para t'gazetave... Ho mer çuna, murët vesh gjo e, u bo i javë qi emni Lym Darrasës ka mush rrugët,...

Jena bo krejt Rilinsa… Lym Darrasa

Jena bo krejt Rilinsa... Lym Darrasa He mre, e muret vesh eee... Desht s'desht u bom ne Rilinsa...! Jo vallaj, hala s'e keni mor vesh... Nishti...

Si ia zgjidhi hallin Lazrit “Ndoc Rroku”!

Si ia zgjidhi hallin Lazrit "Ndoc Rroku"! Doktor Vasil Kuli, ishte shkodran, njiherësh sherbente si mjek mjaft i njoftun jo vetëm në Lushnje po edhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.