back to top
28.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Mars, 2024

Të gjitha udhët e Patriotizmës Shqiptare “kalojnë” në Elbasan – nga Bukurosh Dylgjeri

Të gjitha udhët e Patriotizmës Shqiptare “kalojnë” në Elbasan nga Bukurosh Dylgjeri -Sepse në Elbasan ruhet ende e gjallë e vetmja festë pagane (Dita e Verës),...

Të hetohet shkelja e të drejtave të fëmijëve… – Kërkesë Parlamentit për Komision Hetimor për databazën SMIP nga Artur Shkurti Drejtor i shkollës...

Te hetohet shkelja e të drejtave të fëmijëve... Kërkesë Parlamentit për Komision Hetimor për databazën SMIP nga Artur Shkurti - Drejtor i shkollës "Udha e shkronjave" Kërkesë...

Simonetta Vespucci Muza e Sandro Botticellit…

Simonetta Vespucci Muza e Sandro Botticellit Histori e artit përmes miteve dhe legjendave… Siç duket, Simonetta Vespucci në kohën e saj, ishte aq e bukur dhe...

Po sikur “ai” t’ishte at Gjergj Fishta?! – nga Fritz Radovani

Po sikur “ai” t’ishte at Gjergj Fishta?! nga Fritz Radovani Kam ndigjue, po nuk e dij sa asht e vërtetë: Duhet t’jenë llafe!! Flitet, se At Gjergj...

“Tradita nuk âsht kulti i hínit, por respekt për zjarrin” – Gëzuar Ditën e Verës – nga Bukurosh Dylgjeri

“Tradita nuk âsht kulti i hínit, por respekt për zjarrin” - Gëzuar Ditën e Verës - nga Bukurosh Dylgjeri Të gjithë shokët bâjn Dit’ Vere dimni për...

Imzot Gjergj Meta – kryetar i Konferencës Ipeshkvnore Katolike të Shqipërisë – nga Frank Shkreli

Imzot Gjergj Meta - kryetar i Konferencës Ipeshkvnore Katolike të Shqipërisë nga Frank Shkreli Kisha Katolike Shqiptare me udhëheqje të re Imzot Gjergj Meta - Kryetar i Konferencës...

Hasan Prishtina, në Muzeun e Shkollës Normale në Elbasan – nga Hysen S. Dizdari

Hasan Prishtina, në Muzeun e Shkollës Normale në Elbasan nga Hysen S. Dizdari - Studiues i Historisë e Filatelisë Mehmet Prishtina, financon vendosjen e bustit të...

DEKLARATË – Për mediat dhe opinionin publik

DEKLARATË Për mediat dhe opinionin publik 16 Mars 2024 Ne, anëtarët e Federatës Pan-Shqiptare “Vatra” të nënshkruar më poshtë, duke e ndjerë peshën e përgjegjësisë tonë...

Ikja e parakohshme e Haxhi Baçinoskit – nga Bedri Blloshmi

Ikja e parakohshme e Haxhi Baçinoskit nga Bedri Blloshmi Një lajm që më tronditi pa masë Isha duke u kthyer në shtëpi gati në të errur nga...

Krahina e Shllakut – (Shën Aleksandri) – Përgatitur nga Ndoc Selimi

Krahina e Shllakut - (Shën Aleksandri) Përgatitur nga Ndoc Selimi Rrënojat e vjetra në Krahinën e Shllakut flasin për një zhvillim të njëkohshëm me Sapën, Danjën,...

Shqipëria, vendi klasik i heronjve Dedë Gjon Ujka – Heroi fundit i personazheve të “Lahutës së Malcis” të At Gjergj Fishtës nga Frank Shkreli

Shqipëria, vendi klasik i heronjve Dedë Gjon Ujka - Heroi fundit i personazheve të “Lahutës së Malcis” të At Gjergj Fishtës nga Frank Shkreli Disa ditë më...

Julka Kakarriqi – Daragjati dhe shpirti i saj i përkushtimit – nga Zenepe Dibra

Julka Kakarriqi - Daragjati dhe shpirti i saj i përkushtimit nga Zenepe Dibra Janë disa personalitete shkodrane që i harrojmë për kontributin që kanë dhënë,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.