Arkivi për Kategorin » Boterori Brazil 2014 «

Reali i kundrapërgjigjet Barçës: Marrëveshje me James Rodriguez

Tregu i dhive… të sh(tr)enjta!! Mbas Botërorit 2014, ka shpërthyer tregu i blerjes së lojtarëve më të spikatur… Do të përpiqemi ta përcjellim këtë treg pak të çmendur jo pa humor… Lexo Me Teper.

Kupa Botnore e Futbollit rikthehet në Gjermani nga Fritz Radovani…

Kupa Botnore e Futbollit rikthehet në Gjermani nga Fritz Radovani… Ma shumë se knaqësi! Plot 60 vjetë përpara, në shtëpinë e mikut tim Luigj Gjeka, në vitin 1954, kemi ndjekë finalen e Lexo Me Teper.

Fëminorja dhe njerzorja në nji shfaqje të madhe sporti dhe biznesi…

Fëminorja dhe njerzorja… në nji shfaqje të madhe sporti dhe biznesi… Mbas fitores aq entuziaste dhe kulmuese me Kolumbinë ku David Luiz -“kokrodhja” ishte protagonist i fitores, erdhi humbja me Gjermaninë Lexo Me Teper.

Pak përpara se të bjerë sipari… reflektim nga Jozef Radi

Pak përpara se të bjerë sipari… reflektim nga Jozef Radi Sonte bie sipari i të Njëzetit Botëror të Futbollit, spektaklit më të madh që po njeh bota, përplasjes futbollistike të krejt Lexo Me Teper.

Çdo me thanë me qenë tifoz… reflektim (jo edhe aq serioz) nga Jozef Radi

Çdo me thanë me qenë tifoz…  reflektim (jo edhe aq serioz) nga Jozef Radi Gjithë jetën kam qenë tifoz… …dhe sot mbas gati pesë dekadash si i tillë ndjehem i pasun me Lexo Me Teper.

Dhimbja ime për Kolumbinë… dhe pse ndodh që Botërorët s’i fiton më i miri…

Dhimbja ime për Kolumbinë… dhe pse ndodh që Botërorët s’i fiton më i miri… nga Jozef Radi Kolumbia ishte padiskutim skuadra më e mirë e këtij Botërori… Kushdo që ka brenda vetes Lexo Me Teper.

Jose Mourinho – Futbolli

“Kush njeh vetëm futbollin, nuk njeh asgjë…!”

BBC për Shqiptarët e Zvicrës… dhe nji penelatë refleksioni…

BBC për Shqiptarët e Zvicrës dhe nji penelatë refleksioni… j. r. Mbas pak orësh do të jemi dëshmitarë të përplasjes midis së shqipeve të Zvicrës me argjentinasit e Yllit Leo Messi… Lexo Me Teper.

“Shqipëria mund të luante në Kupën e Botës si një përfaqsuese të madhe…”

Gianni de Biasi: Shqipëria mund të luante në Kupën e Botës si një përfaqsuese të madhe…  www.mundodeportivo.com Gianni de Biasi, trajneri italian që drejton Shqipërinë, dëshpërohet sa herë sheh një raund Lexo Me Teper.

Ottmar Hitzfeld – 100 mijë marka për fëmijët e Kosovës Sulejman Gashi


Shaqiri show… dhe Zvicra në turin tjetër – Sulejman Gashi
 Ottmar Hitzfeld – 100 mijë marka për fëmijët e Kosovës Në vitin 1999, Ottmar Hitzfeld trajneri i Zvicrës, kishte ndarë 100 Lexo Me Teper.

Boterori Brazil 2014 16 qershor… (sport – humor – art)

REZULTATET DERI ME 17 QERSHOR 2014 12/6 BRAZIL – KROACI   3 – 1 13/6 MEKSIKA – KAMERUNI   1 – 0 13/6 SPANJA – HOLLANDA   1 – 5 13/6 KILI – AUSTRALIA   3 – 1 14/6 Lexo Me Teper.

Brazil 2014 – 14 qershor (sport – art – humor)

Ilir Seci, nji refleksion i vogël mbas golit të Admir Mehmedit I emocionuar mbas golit të parë të një shqiptari në Kupat e Botës, po mendoja… se ne shqiptarët e Shqipnisë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook