back to top
25.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Botë Sporti dhe Futbolli

Legjenda e boksit Cassius Clay alias Muhamed Ali – përgaditi Saimir Kadiu

Legjenda e boksit Cassius Clay alias Muhamed Ali përgaditi Saimir Kadiu Vogëlushi Cassius Clay u njoh me boksin nga polici Joe Martin, i cili e takoi...

Riza Lushta, shqiptari që la gjurmë të pashlyeshme në historinë e lavdishme të Juventusit – nga Danilo Crepaldi

Riza Lushta, shqiptari që la gjurmë të pashlyeshme në historinë e lavdishme të Juventusit! nga Danilo Crepaldi Pakkush e kujton sot Riza Lushtën, ai ishte pjesë...

Shënime rreth përqasjeve të Vehbiut, Zhitit, Radit, Martikos e të tjerëve – nga Hortensia Haxhiademi

Shënime rreth përqasjeve të Vehbiut, Zhitit, Radit, Martikos e tjerëve nga Hortensia Haxhiademi Sulmi që Ardian Vehbiu i ka bërë Haxhiademit (letërsisë së viteve '30),...

Kristaq Gogoni – Legjenda e paarritshme e futbollit Lushnjar – Portret nga Verxhil Xhafa

Kristaq Gogoni është prej prej atyre lojtarëve që i jep emër dhe zemër krejt nji qyteti! Kush ka pasur fatin të ndjekë në fushën e...

Kombtarja 2015 “Nderi i Kombit” – Kryeministri Rama pret kombëtaren Shqiptare 2015 mbas Kualifikimit për “France – 2016” në Jerevan të Armenisë

Kombetarja 2015 - "Nderi Kombit" Kryeministri Rama pret kombëtaren Shqiptare 2015 mbas Kualifikimit për “France - 2016” në Jerevan të Armenisë Nisim punën për “Arenën Kombëtare” Pas...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.