back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Cikël Poetik

Shiu i fatit tim nuk di se ku bie… – Cikël poetik nga Mercedes Gega

Shiu i fatit tim nuk di se ku bie... Cikël poetik nga Mercedes Gega Mercedes Gega, në kët cikël poezish sjell delikatesën e shpirtit të saj,...

Cikël Poetik nga Artan Gjyzel Hasani – nga vëllimi poetik – “Idioticus”, 2022

Artan Gjyzel Hasani - Idioticus - 2022 Artan Gjyzel Hasani asht autor i disa librave me poezi e prozë, e za tashma i përcaktuem...

Buqetë lirikash – nga Anton Çefa

Buqetë lirikash nga Anton Çefa Atdheu Ma i madhi mister Rri fshehur në truallin tand Etje e dhimbjes Dhe e mallit Që shtohet në rrjedhë të stinëve.   Jehe melodish Në mendimin tim Thërmohet nji...

Lojcak ndër fjalë… Cikël poetik nga Jozef Radi

Lojcak ndër fjalë... Cikël poetik nga Jozef Radi Fort i dashtun Mark, N'emën t'nji falenderimi të sinqertë që je kujtue për mue, po ta nisi kët...

Trokitje drite – cikel poetik nga Anton Çefa

Trokitje drite -  cikel poetik nga Anton Çefa Ky cikël poezish të mbrame i Anton Çefës, përbën nga ato rastet e veçanta, ku autori na rishfaqet...

Marsi Poetik i Mimozës – Cikël poetik i Mimoza Ahmetit

Marsi Poetik i Mimozës Cikël poetik i Mimoza Ahmetit Burrat kthehen Burrat i pranojne dashuritë shumë vonë... Kanë frikë të jenë në një ndjenje të shfaqur Dhe kur thonë...

Ikje shënue n’copa drunjsh… – Cikël Poetik nga Liridon Mulaj

Liridon Mulaj - nji i ri premtues nder Letrat Shqipe Ikje shënue n'copa drunjsh... Cikël Poetik nga Liridon Mulaj "Shkruaj për kënaqësinë time dhe të atyre...

Shtëpia e Pëllumbave – Cikël poetik nga Lutfi Alia

Shtëpia e Pëllumbave -Cikël poetik nga Lutfi Alia Nuk e dua parajsën Nuk më pëlqen parajsa, atje ka shumë rregull e vetmi, heshtja është hapsirë provokatore, e mbushur...

Visar Zhiti: Cikël Poetik – nga libri “Si është Kosova”

Visar Zhiti Cikël Poetik - nga libri “Si është Kosova” Poeti Visar Zhiti, ka pasë miqësi të herëshme me Lazër Radin, fillimisht përmes të atit...

Me klithmë i pushtoj hapësirat – cikël poetik nga Dije Demiri-Frangu

Me klithmë i pushtoj hapësirat cikël poetik nga Dije Demiri-Frangu Dije Demiri - Frangu, paraqitet për herë të parë në portalin radiandradi. Ky cikël prej 11 poezish...

Zot-ynë ra ndë liqen… – Cikël Poetik nga Erina Çoku

Zot-ynë ra ndë liqen... Cikël Poetik nga Erina Çoku Erina Çoku asht ndër poetet ma lojcake, ma të ndjeshme e ma transformiste të poezisë shqipe... Në...

Cikël Poetik nga Ardita Jatru nga libri “66 kg Vetmi”

Cikël Poetik nga Ardita Jatru nga libri  "66 kg Vetmi" Gruaja përtej rrugës Kam disa ditë që shoh një grua përtej rrugës. Ajo del nga dera...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.