back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Cikël Poetik

E mallkueme me qenë e bukur… Cikël poetik nga Manjola Brahaj

Ky cikël poetik i Manjola Brahajt, asht i shkëputun prej dy librave ma të fundit të saj, "Na nuk jena t'ktuhit!" dhe “Çka nuk tregohet...

Ky trup s’ma xen ma shpirtin… Cikël poetik nga Suada Halilaj

Mbasi ke dalë prej leximit të këtij cikli poetik të Ada Halilajt, ke ndjesinë e të ecunit nëpër nji teh thike. Nji thikë e...

Atdheu është dhimbje – cikël poetik nga Fatos Arapi

Ky vend, do të ketë gjithnjë poetë që do ta duan shumë atë, jo pse ai i ka nderuar a respektuar ata, po pse ata luftuan...

Fëshfërimë hapash mbi shtroje… Cikël poetik nga Rozafa Shpuza

Kur vihesh per kundruall Rozafa Shpuzës, ndjehesh si përballë nji Ypsiloni: S'di nga me marrë: kah poezia apo kah fotografia e saj...! Kur futesh në...

Erdh koha me t’i shkye shtatë lkura… Cikel Poetik nga Donika Dabishevci

Erdh koha me t'i shkye shtatë lkura... Cikel Poetik nga Donika Dabishevci Donika Dabishevci asht nji lexuese e thellë dhe e guximshme e vetvedit... Ajo...

“Harroj të ndihem femër… ” Cikel Poetik nga Alketa Stefania Caca

"Harroj të ndihem femër... " Cikel Poetik nga Alketa Stefania Caca Alketa Stefania Caca ka lindur në vitin 1972, në Korçë. Ka mbaruar shkollën e mesme...

Kujtesa e Mjegullës (Tiranë 2000) – Jozef Radi Cikel poetik me 12 poezi (1987-1994)

Kujtesa e Mjegullës - Jozef Radi (Tiranë 2000) Cikel poetik me 12 poezi (1987-1994) Ky cikël poetik asht shkëputë nga libri im “Kujtesa e Mjegullës”, botue...

Kajherë trishtimi ka emën t’përveçëm – cikël poetik i Jozef Radit

Kajherë trishtimi ka emën t'përveçëm Cikël Poetik i Jozef Radit shkëputë nga Libri “Fletorja e Vjeshtës” 2011 Ky cikël poetik, asht shkëputë nga Libri Fletorja e Vjeshtës,...

Kanë frikë se dielli rrëmbyeshēm zbret mbi ty… cikël poetik nga Puntorie Muça-Ziba

Kanë frikë se dielli rrëmbyeshēm zbret mbi ty... cikël poetik nga Puntorie Muça-Ziba Kur zverdhen ditët Kur ditët zverdhen të gjithë fshajnë të gjithë tërbohen frika sëmbon në palcë motre, atë...

Gastare të dhimbës së nji grueje cikël poetik i Arjola Zadrimës

Gastare të dhimbës së nji grueje cikël poetik i Arjola Zadrimës Pak muej të shkuem Arjola Zadrima botoi librin e saj të parë: “A ban me...

Shkodra – qyteti im i lindjes dhe i dashnisë në frymëzimet e mia… Cikël Poetik nga Anton Çefa

Shkodra - qyteti im i lindjes dhe i dashnisë në frymëzimet e mia Cikel Poetik nga Anton Çefa Nji shkulm rrezesh Nji shkulm rrezesh hollake Të diellit n'prendim E grisi...

Liri e nëpërkëmbur morrash… cikël poetik nga Julia Gjika

Liri e nëpërkëmbur morrash... cikël poetik nga Julia Gjika “Vështirë se mund të gjesh në realitetin shqiptar një zë të tillë, ku pikiatat e lirisë të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.