back to top
15.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Cezar Ndreu

DEKLARATË – Për mediat dhe opinionin publik

DEKLARATË Për mediat dhe opinionin publik 16 Mars 2024 Ne, anëtarët e Federatës Pan-Shqiptare “Vatra” të nënshkruar më poshtë, duke e ndjerë peshën e përgjegjësisë tonë...

Pas 34 vitesh, për herë të parë “Hienat e  Lidërshipit” në Vatër, ma ndalën postimin e Gazetës Dielli… Vatrani Ramiz Mujaj

Pas 34 vitesh, për herë të parë “Hienat e  Lidërshipit” në Vatër, ma ndalën postimin e Gazetës Dielli… Vatrani Veteran Ramiz Mujaj Shkrimin e Vatranit Veteran, Ramiz...

Metafora e Vatrës së Shqiptarëve në SHBA sot – Në qumështin e bashkësisë po ndahet gjalpi nga hirra – nga Valentin Lumaj

Ditën e shtunë paradite, 14 tetor 2023, një numër i konsideruar vatranësh të rinj dhe veteranë u mblodhën tek selia e Vatrës duke shpresuar që kryetari...

E vërteta vonon por nuk harron – nga Cezar Ndreu

E vërteta vonon por nuk harron nga Cezar Ndreu “...U mblodhëm, ne hebrenjtë e Shqipërisë në Kavajë dhe vendosëm të takonim Ministrin e Brendshëm Xhafer Devën...

Ibrahim Farka, në gjurmë të jetës së tij… – nga Marsida T. Najdeni

Ibrahim Farka, në gjurmë të jetës së tij... nga Marsida T. Najdeni Djali i madh i familjes Farka, z. Ibrahim Farka, lindi më 13 mars 1907,...

Kastriot Marku mbi At Giuseppe (Zef) Valentinin dhe një diskutim rreth tij

Kastriot Marku mbi At Giuseppe (Zef) Valentinin dhe një diskutim rreth tij At Giuseppe Valentini S. J., (1 korrik 1900 - 16 nentor 1979) ka...

Kur Koliqi & Shejzat nderonin Haxhiademin & Heroin Kombëtar – në vjetin 500 të Gjergj Kastriotit.

Kur Koliqi & Shejzat nderonin Haxhiademin & Heroin Kombëtar - në vjetin 500 të Gjergj Kastriotit. *** Kisha dëgjuar për këtë botim përtej detit të Koliqit....

Për TY… poezi nga Xhelal Ndreu

Fuqia e vargut në penën e Xhelal Ndreut është e jashtzakonshme! Mbas një jetë me shumë mundime, burgosje të gjatë 20 vjeçare,persekutimi deri në sfilitje,...

Takim në Uashington DC për të përkujtuar viktimat e komunizmit

Takim në Uashington DC për të përkujtuar viktimat e komunizmit Me ftesë të fondacionit përkujtimor për Viktimat e Komunizmit me qendër në Ushington DC të...

Shqipëria e Naim Frashërit

Shqipëria e Naim Frashërit Kjo është nji nga vjershat e rralla të Naim Frashërit, e cila për çudi ka qarkulluar më së pakut në tekstet...

2 prill 1991 – 2 prill 2016 – 25 vitet e nji krimi të pandëshkuar – Opinione

2 prill 1991 - 2 prill 2016 25 vitet e nji krimi të pandëshkuar Opinione nga Urim Gjata, Gjergj Jozef Kola, Arben Qevjani, Luvigj Sterbyci, Cezar...

35 vjetori i Sheshit Skanderbeg në Paris nga Cezar Ndreu

35 vjetori i Sheshit Skanderbeg në Paris (Place de Scanderbeg)  6-7 Maj 1980 -  6-7 Maj 2015 nga Cezar Ndreu Pas një përpjekje rreth 10 vjeçare të Isa Ndreut...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.