back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Cezar Ndreu

35 vjetori i Sheshit Skanderbeg në Paris nga Cezar Ndreu

35 vjetori i Sheshit Skanderbeg në Paris (Place de Scanderbeg)  6-7 Maj 1980 -  6-7 Maj 2015 nga Cezar Ndreu Pas një përpjekje rreth 10 vjeçare të Isa Ndreut...

Historia e Durrësit të Vjetër… nga Milan Shufaj

Historia e Durrësit të Vjetër... nga Milan Shufaj Përktheu dhe Përgatiti Cezar Ndreu 2014 Themelet e fortesës së kohës së mesme të Durrësit, i hodhi Perandori bizantin...

Për TY… poezi nga Xhelal Ndreu

Për TY... poezi nga Xhelal Ndreu Nji lashtë, sa të pata dashtë. e s'krahasojshem askënd me ty, por tash, sa poshtë që rashë dhe s'dij ku t'shifemi prap të dy. Luftova kur...

Faleminderit Çezar Ndreu! – Keshilli i Vatres

Faleminderit Çezar Ndreu! Fushata e Vatrës: Çezar Ndreu e dha shembullin, dhuroi $ 1,500.00 Pas rikonstruksionit që iu bë ndërtesës së Vatrës, veçanërisht zyrës dhe sallës...

Arbana – tregim nga Ferdinand Laholli

Arbana - tregim nga Ferdinand Laholli (Nga Cikli “Savra në kujtimet e mia nga Gjermania”) Saçi i diellit përvëlonte atë fillim shtatori të vitit 1982, e...

Nji kujtim nga jeta me Selman Ndreun… Lazër Radi

 Nji kujtim nga jeta me Selman Ndreun nga Dr. Lazër Radi Ishte vera e viti 1937... Plot 56 vjet ma parë, njiqind studentë shqiptare: dhjetë nxanësit...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.