back to top
24.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Bedra Kaba

Dokumentari “Golgota e Lazër Radit” – reflektime, opinione

Dokumentari "Golgota e Lazër Radit" - 11 Shkurt 2017 - Reflektime dhe Opinione E Shtunë e 11 Shkurtit... refleksion nga Jozef Radi E shtuna e 11 shkurtit,...

Përjetësisht “të Internuar”… nga Tanush Kaso

Përjetësisht "të Internuar"... nga Tanush Kaso Disa vite më parë, një televizion privat dha një emision me pamje nga vendinternimet e kohës së diktaturës, ku për...

Savër, 20 Gusht 2015 – si ditë e përkujtimit të vuajtjes në Kampet e interrnimit

Savër, 20 Gusht 2015 - si ditë e përkujtimit të vuajtjes në Kampet e interrnimit nga Jozef Radi 20 gushti i 2015, për shumë nga ish...

Bedra në rrëfimet e përditshme të saj…

*** Mbase ishte viti 1982 Ne ishim dy vajza të reja, me shumë ëndrra, që thjesht na mbeteshin ëndrra... Të dyja jetonim në barakat e interrnimit, por...

Statuse të përzgjedhura prej miqve të mi… për vitin 2015

Statuse të përzgjedhura prej miqve të mi... për vitin 2015             Paradë e shëmtuar e fukarallëkut të mendjes, mungesës së fantazisë, kreativitetit, profesionalizmit... Zero frymëzim, zero...

Dje plus sot baras nesër… nga rrëfimet e Bedra Kabës

Dje plus sot baras nesër... nga përdita e rrëfimeve të Bedra Kabës 24 maj, 2014 Ndoshta do t'ju duket çudi, por unë s'e kam festuar asnjëherë ditlindjen...

Në pasigurinë e Kohës – Bedra Kaba (pjesa e VII)

Në pasigurinë e Kohës nga Bedra Kaba (pjesa e VII) nga cikli Rrëfej jetën time... dhe tuajën bashkë! Të jetosh në pasigurinë e kohës
 Ndoshta ishte viti...

Falenderim për 10.000 lexuesit… nga Jozef Radi

 Falenderim për 10.000 lexuesit... nga Jozef Radi Falenderim për 10.000 vizitorët e sitit, dhe 30.000 klikimet e tyre Sot, mbas nji pune të gjatë, mbas lodhjesh e sakrificash...

Kur të huton liria… Bedra Kaba (pjesa e V)

Kur të huton liria... Bedra Kaba (pjesa e V) 6 gusht 2013 Duke parë një emision në TV me disa aktore të mirënjohura shqiptare, më bëri...

Ngjarja më e trishtë e krejt rrëfimeve të mia.. Bedra Kaba (pjesa e IV)

Rrëfej jetën time... dhe tuajën nga Bedra Kaba (pjesa e IV) Ngjarja më e trishtë e krejt rrëfimeve të mia... 4 gusht 2013 Një mur as...

Bedra Kaba: Rrëfej jetën time… dhe tuajën (pjesa III)

Bedra Kaba: Rrëfej jetën time... dhe tuajën (pjesa III) 2 gusht, 2013 Tashmë babai i kishte kaluar të pesëdhjetat, por i duhej të punonte për fëmijët...

Bedra Kaba: Rrëfej jetën time… dhe tuajën (pjesa e II)

Bedra Kaba: Rrëfej jetën time... dhe tuajën (pjesa e II) 27 korrik 2013 Shtator 1977... jam në vitin e tretë të Gjimnazit... dhe do të nisemi...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.