Nyjet-Arkivit për » Avis Gjyshja «

“Titanic sub” humbi për të njëjtat arsye e në të njëjtin vend si “Titaniku” – nga Avis Gjyshja

“Titanic sub” humbi për të njëjtat arsye e në të njëjtin vend si “Titaniku” nga Avis Gjyshja Herët, mëngjezin e së enjtes së 22 Qershorit, dikush telefonoi dhe la një mesazh në Lexo Me Teper.

Flamuri shqiptar në Mariana Trench të Oqeanit Paqësor – nga Avis Gjyshja

Flamuri shqiptar në Mariana Trench të Oqeanit Paqësor nga Avis Gjyshja Para pak ditësh, pashë diku në rrjetet sociale, një postim të shkurtër e dëshirë-mirë shqiptarësh, i cili pavarësisht ca gabimeve gjuhësore Lexo Me Teper.

“Darsia”, i Harun Grecës një libër mbi vendbanim i fisit ilir të daorsëve, me gjurma jete 3200-1500 vjet p. Krishtit nga Dalip Greca

“Darsia”, i Harun Grecës një libër mbi vendbanim i fisit ilir të daorsëve, me gjurma jete 3200-1500 vjet p. Krishtit nga Dalip Greca -Në gjurmë të historisë së Darsisë së Lushnjës Lexo Me Teper.

Një shënim mbi krimet dhe faljen – nga Avis Gjyshja

Një shënim mbi krimet dhe faljen nga Avis Gjyshja Bedri Spahiu në opinionin tim, ka qenë një vrasës i krahasueshëm me ata të kampeve të çfarosjeve naziste. Më poshtë është një Lexo Me Teper.

Masakrat e Darsisë dhe anashkalimi i tyre nga diktatura! – nga Avis Gjyshja

Masakrat e Darsisë dhe anashkalimi i tyre nga diktatura! nga Avis Gjyshja Një shok i hershëm i imi (B. Shtylla) më bëri share në facebook një përmbledhje informuese të studimit “Masakra e Lexo Me Teper.

No Surrender! – nga Avis Gjyshja

No Surrender! nga Avis Gjyshja Sot është e qartë për të gjithë, që humbësit e mëdhej të Luftës së Dytë Botërore janë rikthyer përsëri në ballë të kombeve ku shkëlqejnë dhe Lexo Me Teper.

Një ëndër e përçudur fëminie… dhe arti i Salvador Dalisë – nga Avis Gjyshja

Një ëndër re përçudur fëminie dhe arti i Salvador Dalisë nga Avis Gjyshja Dua t’ju tregoj për një ëndërr të çuditëshme që kam parë në netët e largëta të fëmijërisë time, kur Lexo Me Teper.

Kërkojnë që rruga “Mehmet Shehu” në Mallakstër, të riemërtohet! – Mehmet Shehu: Kreu krime kundër njerëzimit

“Cilido që është i interesuar për ta mbështetur këtë iniciativë, bazuar në të Drejtat dhe Liritë Themelore të Njeriut, të na kontaktojë, për të shënuar/ ose bashkangjitur edhe emrin Tuaj”. Drejtuar: Lexo Me Teper.

Tragjeditë e mëdha nënujore nga Avis Gjyshja

Tragjeditë e mëdha nënujore nga Avis Gjyshja Pothuajse e kam ndjekur live e me shumë ankth atë që ndodhi me nëndetsen argjentinase “Ara San Juan”. Besoj se ishte ngjarja më e ndjekur Lexo Me Teper.

Nëpër gjurmë të “etheve të arit” amerikan – ose Alaska 120 vite të shkuara – nga Avis Gjyshja

Nëpër gjurmë të “etheve të arit” amerikan Ose Alaska, 120 vite të shkuara nga Avis Gjyshja Shënime udhëtimi – foto – dhe histori Skagway… Asgjë historike apo gjeografike s’e lidh këtë vend të largët me Lexo Me Teper.

Që krimi të mos jetojë mes nesh… nga Avis Gjyshja

Që krimi të mos jetojë mes nesh… nga Avis Gjyshja refleksion në pak rreshta mbi shkrimin “Lëkura e Daulles” nga Jozef Radi.   Këtë rrëfim të Jozefit e lexova në facebook dhe lashë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook