back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Boterori Brazil 2014

Reali i kundrapërgjigjet Barçës: Marrëveshje me James Rodriguez

Tregu i dhive... të sh(tr)enjta!! Mbas Botërorit 2014, ka shpërthyer tregu i blerjes së lojtarëve më të spikatur... Do të përpiqemi ta përcjellim këtë treg...

Kupa Botnore e Futbollit rikthehet në Gjermani nga Fritz Radovani…

Kupa Botnore e Futbollit rikthehet në Gjermani nga Fritz Radovani... Ma shumë se knaqësi! Plot 60 vjetë përpara, në shtëpinë e mikut tim Luigj Gjeka, në...

Fëminorja dhe njerzorja në nji shfaqje të madhe sporti dhe biznesi…

Fëminorja dhe njerzorja... në nji shfaqje të madhe sporti dhe biznesi... Mbas fitores aq entuziaste dhe kulmuese me Kolumbinë ku David Luiz -“kokrodhja” ishte protagonist...

Pak përpara se të bjerë sipari… reflektim nga Jozef Radi

Pak përpara se të bjerë sipari... reflektim nga Jozef Radi Sonte bie sipari i të Njëzetit Botëror të Futbollit, spektaklit më të madh që po...

Çdo me thanë me qenë tifoz… reflektim (jo edhe aq serioz) nga Jozef Radi

Çdo me thanë me qenë tifoz...  reflektim (jo edhe aq serioz) nga Jozef Radi Gjithë jetën kam qenë tifoz... ...dhe sot mbas gati pesë dekadash si...

Dhimbja ime për Kolumbinë… dhe pse ndodh që Botërorët s’i fiton më i miri…

Dhimbja ime për Kolumbinë... dhe pse ndodh që Botërorët s'i fiton më i miri... nga Jozef Radi Kolumbia ishte padiskutim skuadra më e mirë e...

Jose Mourinho – Futbolli

"Kush njeh vetëm futbollin, nuk njeh asgjë…!"

BBC për Shqiptarët e Zvicrës… dhe nji penelatë refleksioni…

BBC për Shqiptarët e Zvicrës dhe nji penelatë refleksioni... j. r. Mbas pak orësh do të jemi dëshmitarë të përplasjes midis së shqipeve të Zvicrës...

“Shqipëria mund të luante në Kupën e Botës si një përfaqsuese të madhe…”

Gianni de Biasi: Shqipëria mund të luante në Kupën e Botës si një përfaqsuese të madhe...  www.mundodeportivo.com Gianni de Biasi, trajneri italian që drejton Shqipërinë,...

Ottmar Hitzfeld – 100 mijë marka për fëmijët e Kosovës Sulejman Gashi


Shaqiri show... dhe Zvicra në turin tjetër - Sulejman Gashi
 Ottmar Hitzfeld - 100 mijë marka për fëmijët e Kosovës Në vitin 1999, Ottmar Hitzfeld...

Boterori Brazil 2014 16 qershor… (sport – humor – art)

REZULTATET DERI ME 17 QERSHOR 2014 12/6 BRAZIL – KROACI   3 – 1 13/6 MEKSIKA – KAMERUNI   1 – 0 13/6 SPANJA – HOLLANDA   1 – 5 13/6...

Brazil 2014 – 14 qershor (sport – art – humor)

Ilir Seci, nji refleksion i vogël mbas golit të Admir Mehmedit I emocionuar mbas golit të parë të një shqiptari në Kupat e Botës, po...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.