Arkivi për Kategorin » Humor «

Disa barsaleta që me kënaqësi i tregonte Lazër Radi

Disa barsaleta që me kënaqësi i tregonte Lazër Radi Veç tjerash, Lazri ishte njeri me shumë humor e natyrë e hapun, edhe pse të shumtat e herve ai e kishte shmange Lexo Me Teper.

Kutija e llokumit… poezi dhe humor nga Gjosho Vasija

Kutija e llokumit… poezi dhe humor nga Gjosho Vasija Për kush ka mend n’kok, besoj se i kujtohet kur ndër vizita shkojshim me nga’i kuti llokum, megjithse duket pak, por duhet të vlersohet nji Lexo Me Teper.

Njeriu i shakasë së përjetshme… 20 vjet pa Musa Sinën – In memoriam nga Jozef Radi

Njeriu i shakasë së përjetshme… 20 vjet pa Musa Sinën In memoriam nga Jozef Radi Me 23 korrik 1994, në nji spital të Tiranës vdiq mbas nji vuajtje të gjatë, si rezultat Lexo Me Teper.

Festat e Fundvitit… kolazh… nga www.mondhasan.al

Festat e Fundvitit Kolazh… nga www.mondhasan.al *** E dua bredhin e vitit të ri, të ngulur aty, brenda në det, pranë bregut! Zbukuruar me sardele, cironka e koce të ngordhura Karaburuni, me Lexo Me Teper.

Tixhja e Bërxullëve Leka Ndoja (libri “Pashket Katolike”)

Tixhja e Bërxullëve… tregim nga Leka Ndoja (nga libri “Pashket Katolike”) Fatin, kasapin e Bërxullëve, Hatixhja e paditi në gjyq. Zanatin e tij e kishin zili gjithë qyteti e sidomos vendasit. Kjo Lexo Me Teper.

Vdekja e nji Poeteje si përjetsi e zhgënjimit Jozef Radi

Vdekja e nji Poeteje si përjetsi e zhgënjimit Jozef Radi Nuk asht ma nji prej grave me shpirt proteste, nji prej zonjave me shpirt lirie, nji prej poeteve që e ngiti Lexo Me Teper.

“Ballada e Pordhës” – si Amanet i Pano Taçit… Jozef Radi

“Ballada e Pordhës” – si Amanet i Pano Taçit… nga Jozef Radi Kush s’e ka njoftë Pano Taçin, ka humbë nji prej atyne personazheve të papërsritshëm në jetë: nji kaubojs shqiptar, Lexo Me Teper.

Historia e Cenit – (MTN)

Historia e Cenit -  (MTN) Humor pikant m’dialektin e Tironës Ka qen i burr ke lagjia jon, pastë rafmet, qi e qujshin Cen. Me origjinë ishte kosovar, po i ardhë kahone mo Lexo Me Teper.

Batuta e Pareve midis Pashko Gjeçit e Profesor Çabejt…jr

Batuta e Pareve midis Profesor Pashko Gjeçit e Profesor Eqerem Çabejt… Profesor Çabej kishte shumë miqsi me Pashko Gjeçin… Edhe pse dikur Profesor Çabej e kishte pasë nxanës në Gjimnazin e Shkodrës, ai Lexo Me Teper.

Lym Darrasa, mush faqet e para t’gazetave…

Lym Darrasa, mush faqet e para t’gazetave… Ho mer çuna, murët vesh gjo e, u bo i javë qi emni Lym Darrasës ka mush rrugët, faqet e para t’gazetve, npër kafe Lexo Me Teper.

Jena bo krejt Rilinsa… Lym Darrasa

Jena bo krejt Rilinsa… Lym Darrasa He mre, e muret vesh eee… Desht s’desht u bom ne Rilinsa…! Jo vallaj, hala s’e keni mor vesh… Nishti mo kadal, ne mos t’ju nigjoj Lexo Me Teper.

Si ia zgjidhi hallin Lazrit “Ndoc Rroku”!

Si ia zgjidhi hallin Lazrit “Ndoc Rroku”! Doktor Vasil Kuli, ishte shkodran, njiherësh sherbente si mjek mjaft i njoftun jo vetëm në Lushnje po edhe ma gjanë… Shpesh, në ditët e Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook