back to top
31.5 C
Tirana
E martë, 25 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

shtepia me Gjethe

“Shtëpia me Gjethe” – nga Visar Zhiti

“Shtëpia me Gjethe” nga Visar Zhiti Takimi u bë në “Shtëpinë me gjethe”. E dija ç’ishte ai muze në Tiranë, kishte një hije të zymtë për...

“Përtej harrimit” dhe përkthimi i “Shekspirit” të Hygoit, si përpjekje në rimëkëmbjen historike të kujtesës së përbashkët – Ermira Godo – New York 27...

“Përtej harrimit” dhe përkthimi i “Shekspirit” të Hygoit, si përpjekje në rimëkëmbjen historike të kujtesës së përbashkët Ermira Godo (Xhomaqi) - New York, 27 maj...

Le Figaro për skandalin e patronazhistëve: PS fitoi me metodat e sigurimit

Le Figaro për skandalin e patronazhistëve:  PS fitoi me metodat e sigurimit Gazeta e madhe franceze “Le Figaro”, i ka kushtuar një artikull të gjatë trashigimisë komuniste...

Atdheu Moral në librin “Kartela të Realizmit të Dënuar” -nga Visar Zhiti

Atdheu Moral në librin “Kartela të Realizmit të Dënuar” nga Visar Zhiti Doli libri i ri “Kartela të Realizmit të dënuar”, i shkrimtarit Visar Zhiti,...

Vdekja nga torturat e Baba Myrteza Pajës nga Kastriot Dervishi

Gjatë vitit 1978, kryeja shërbimin ushtarak në Dropull të Gjirokastrës, në nji brigadë montimi të kupolave të artilerisë. Në atë repart ne si ushtarë...

Ja si rekrutoheshin spiunët nga Sigurimi i Shtetit… nga Armand Maho

Ja si rekrutoheshin spiunët nga Sigurimi i Shtetit... nga Armand Maho Nuk përjashtohet fakti që shumë nga këta sot, janë pikërisht ata që shesin moral, megjithëse...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.