back to top
33.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Prenkë Jakova

Ndoc Jakova, Shkodrani hero që s’duhet harruar – nga Kolec P. Traboini

Vllaznit Jakova: - Ndoc, Dedë, Prenkë dhe Çesk Jakova Ndoc Jakova, Shkodrani hero që s'duhet harruar nga Kolec P. Traboini 23 vjeçar ishte djaloshi shkodran Ndoc Jakova,...

Rranja e siguron mbijetesën e nji kombi e të nji qytetnimi – Koncert përkujtimor në Vjenë

Rranja e siguron mbijetesën e nji kombi e të nji qytetnimi Koncert përkujtimor në Vjenë E bukura trashigohet dhe na shqiptarët kudo që jena edhe të...

Mësuesit e shqipes, në Krahinën e Ulqinit – nga Pertefe Leka

Mësuesit e shqipes, në Krahinën e Ulqinit* nga Pertefe Leka në përkujtim të 70 viteve më parë... Në vitin shkollor 1941-‘42, Ministria e Arsimit nën drejtimin e...

Prenkë Jakova dhe muzika e tij me temë fetare nga Robert Prennushi

Prenkë Jakova dhe muzika e tij me temë fetare nga Robert Prennushi Me 18 qershor të këtij viti (2017), kompozitori Prenkë Jakova me krijimtarinë e tij...

Shkodra… edhe pa artistin Tonin Tërshana nga Fritz Radovani

Shkodra... edhe pa artistin Tonin Tërshana nga Fritz Radovani Tonin Tërshana (1 qershor 1949 - 22 shtator 2015) “Tonin Tershana e ka zanin instrument...” Pjetër Gaci Tonin Tërshana,...

At Martin Gjoka, kompozitori i simfonisë dhe operës së parë shqiptare

At Martin Gjoka, kompozitori i simfonisë dhe operës së parë shqiptare nga Virtyt Omari Si e retushoj sistemi komunist emrin e mësuesit të muzikantëve ma të mirë shqiptare Kompozitori...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.