back to top
31.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Përtej harrimit

Humanizmi dhe vlerat e tij nuk vdesin kurrë…! nga Jozef Radi

Humanizmi dhe vlerat e tij nuk vdesin kurrë...! nga Jozef Radi Fjala e mbajtur te Vatra mbi librat "Pertej Harrimit" dhe "William Shakespeare" Të nderuar miq, Së...

Fati i mjaft nga bashkëliceistët e Diktatorit – nga Ermira Xhomaqi – Godo – “Përtej Harrimit” – Botime ISKK 2018

Në vitin 2017, Ermira Xhomaqi - Godo, kishte mbledhur një material të bollshëm për të botuar një libër kushtuar gjyshit të saj, figurës së...

www.radiaandradi.com – në një udhëtim nëpër eventet dhe realizimet e vitit 2018

www.radiaandradi.com - në një udhëtim nëpër eventet dhe realizimet e vitit 2018 -20 shkurt 2018, botohet libri “Përtej Harrimit” me autore Ermira Xhomaqi, ku Jozef Radi...

“Përtej Harrimit” – vepra kushtuar Abdulla Ramit – Konferencë promovuese në Paris

“Përtej Harrimit” - vepra kushtuar Abdulla Ramit Konferencë promovuese në Paris - 9 Nëntor 2018 Ditën e premten, më 9 nëntor 2018, në një atmosferë...

Ermira Xhomaqi – “Pertej Harrimi” – Fituese e Çmimit të veçantë në Panairin e Librit – Prishtina 2018

Ermira Xhomaqi - "Pertej Harrimi" - Intervistë: Fituese e Çmimit të veçantë Panairi i Librit - Prishtina 2018 Ermira Xhomaqi (Godo) fitoi çmimin “Për vepër...

Përurohet libri “Përtej harrimit” në Gjilan – e pranishme autorja Ermira Xhomaqi – Godo

Përurohet libri “Përtej harrimit” në Gjilan e pranishme autorja Ermira Xhomaqi - Godo nga Tefik Selimi Dhe thonë, çka shkruhet në letër, mbetet në vepër. Kjo është...

Si një udhëtim drite drejt së panjohurës – “Përtej Harrimit” i Ermira Xhomaqit – Parathënia nga Jozef Radi

Si një udhëtim drite drejt së panjohurës - “Përtej Harrimit” i Ermira Xhomaqit  Parathënie nga Jozef Radi Mesazhet e pëcjella në rrëfimet e këtyre dramave dhe jehona...

Përtej harrimit – në kujtim të jetës dhe veprës së Intelektualit Abdulla Rami nga Ermira Xhomaqi

Përtej harrimit Nga auditoret franceze në humnerën e diktaturës nga Ermira Xhomaqi Abdulla Rami, i përket plejadës së figurave shqiptare të cilët u përpoqën që dritën e Iluminizmit...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.