back to top
19.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fletorja e Vjeshtës

Një ditar me ngjyra artistike dhe një shqipe kaq të bukur – Anna Maria Dhamo per librin “Fletorja e Vjeshtës”

Një ditar me ngjyra të forta dhe një shqipe kaq të bukur Anna Maria Dhamo  per librin “Fletorja e Vjeshtës” Nuk u ndodha rastësisht në librarinë e...

Motivi ekzistencialist në metaforën e kohëvjeshtës tek “Fletorja e vjeshtës” e Jozef Radit! – nga Emi Krosi

Motivi ekzistencialist në metaforën e kohëvjeshtës tek “Fletorja e vjeshtës” e Jozef Radit! nga Emi Krosi Në aktin e “paskremuar” të kohës, hyjnë dhe dalin shumë...

Gegnishtja asht nji pasuni e pakufi… Dy pyetje nga Klara Buda për Jozef Radin

Gegnishtja asht nji pasuni e pakufi... Dy pyetje nga Klara Buda për shumë përgjigje nga Jozef Radi Poezia juaj shkruhet në gegnisht. Kjo thjesht pse në...

Kajherë trishtimi ka emën t’përveçëm – cikël poetik i Jozef Radit

Kajherë trishtimi ka emën t'përveçëm Cikël Poetik i Jozef Radit shkëputë nga Libri “Fletorja e Vjeshtës” 2011 Ky cikël poetik, asht shkëputë nga Libri Fletorja e Vjeshtës,...

Jozef Radi, poezia si çlirim nga makthi ekzistencial dhe shpëtim nga hijet e ferrit esse nga Hyqmet Hasko

Jozef Radi, poezia si çlirim nga makthi ekzistencial dhe shpëtim nga hijet e ferrit esse nga Hyqmet Hasko “Atë e bir”, përgjatë një endjeje biblike,...

“Fletorja e Vjeshtës”, Festa e Flamurit dhe i mikprituri i vonë Vlorës… nga Jozef Radi

“Fletorja e Vjeshtës”, Festa e Flamurit dhe i mikprituri i vonë Vlorës... nga Jozef Radi Ndërsa nisesha për Vlorë, në prag të Festës së Flamurit, provoja...

“…We found love in a barbed wire camp…” Poems by Jozef Radi

“...We found love in a barbed wire camp...” Poems by Jozef Radi Translated by Ilir Seci "...We found love in a barbed wire camp Forsaken amid of...

Pak poezi për ata që marrin detin… nga Jozef Radi

 Pak poezi për ata që marrin detin... nga Jozef Radi Nga libri “Fletorja e Vjeshtës” 2011 Në ciklin e fundit të librit "Fletorja e Vjeshtës", tema e...

Requiem për Pashko Gjeçin Jozef Radi (Fletorja e Vjeshtës)

Requiem për Profesor Pashko Gjeçin... Jozef Radi (Fletorja e Vjeshtës) u shue si qiri nji njerì... jo, s'u shue bota u shue pak homer, pak gëte,...

“Fletorja e Vjeshtës”, Jozef Radi – Albana Temali (2011)

"Fletorja e Vjeshtës", poezi, Jozef Radi - Albana Temali Libra të autorëve shqiptare në shqip - 1105 lexime (albacenter.com) "Fletorja e Vjeshtës", poezi, Jozef Radi. Shtëpia...

Jozef Radi – Parathënia e librit “Fletorja e Vjeshtës

Kët libër ua kam kushtue gjithë atyne që ma s'paku e meritojnë... ata janë pjesa ma e madhe e kësaj bote... e nëse dashnia s'e zbut...

Jetoj nën nji strehë me vrasësit e poetëve… Jozef Radi

Dy poezi kushtue Havzi Neles nga Jozef Radi (Fletorja e Vjeshtes - 2011) Jetoj nën nji strehë me vrasësit e poetëve... Jetoj nën nji strehë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.