back to top
25.5 C
Tirana
E premte, 24 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Poezia

Fjali me paskajore… – nga Artan Kafexhiu

Fjali me paskajore... nga Artan Kafexhiu Qëlloi që u takuam me Jozef Radin, në një mot jo të zakontë në New York, ku troposfera ngjante...

Ky moskuptim i përjetshëm i dashnisë – poemth nga Jozef Radi

Ky moskuptim i përjetshëm i dashnisë poemth nga Jozef Radi Ti s'e din sa të kam dashtë, as un' s'e di n'se m'ke dashtë po njaq, ndoshta në...

Do na mungosh të gjithëve, o mik i vuajtjeve – kushtuar Legjendës Uran Kostreci

Do na mungosh të gjithëve, o mik i vuajtjeve... kushtuar Legjendës Uran Kostreci nga Jozef Radi Sot humba një mik të rrallë, sot të gjithë kemi humbur një...

Lojcak ndër fjalë… Cikël poetik nga Jozef Radi

Lojcak ndër fjalë... Cikël poetik nga Jozef Radi Fort i dashtun Mark, N'emën t'nji falenderimi të sinqertë që je kujtue për mue, po ta nisi kët...

Gegnia – E perkohshme kulturore – artistike! (13- 2020)

Para do kohësh Revista “Gegnia” më ftoi m'u bà pjesë e saj, përmes disa krijimeve të mia. Sigurisht e njifja revistën dhe e kisha...

Rrëfim për Shpendin dhe për vete… – nga Jozef Radi

Rrëfim për Shpendin dhe për vete... nga Jozef Radi Me Shpendin kem nda nji qytet t'përbashkët... kem nda nji shkollë t'përbashkët ne formën e Z kem qenë shokë,...

Tue pritë Nanë Terezën (1991) – Poezi nga Jozef Radi

Tue pritë Nanë Terezën (1991) Poezi nga Jozef Radi Dola me e pritë njat grue të mpakun dhimbjesh, pse bota e vogël kish mbetë si gur n'sandallet e saj. . Dola...

Ju s’kishit, Ju keni, Ju s’keni… – poezi nga Jozef Radi

Ju s’kishit, Ju keni, Ju s’keni poezi nga Jozef Radi Ju zbritët prej kuajve t'asgjasë e kambkryq ratë me dyfek mbas shpine ndër sheshe që i quejtët tuejat. Prej...

Ikja e nanës – 22 mars 1997 – poezi nga Jozef Radi

Ikja e nanës - 22 mars 1997 poezi nga Jozef Radi S'po di duert ku me i vendosë as sytë s'po di ku me i ndalë! Shpirti...

Jubilare – poezi nga Jozef Radi – 60 vjetorit të lindjes së tim eti

48 vite të shkuara (1975) kur ende s'i kisha mbushur të 19 vitet, i kam kushtuar tim eti, në të gjashtëdhjetin vit të jetës,...

Jeta ime prej hebreu – poezi nga Jozef Radi

Jeta ime prej hebreu poezi nga Jozef Radi Jeta ime prej hebreu kurrë s'ka m'u ra n'sy hebrejve pse me të drejtë, atyne u del e u tepron...

Mall për diçka të vdekun poezi – nga Jozef Radi – dhe emocione lexuesish në dy vite leximi

Mall për diçka të vdekun poezi nga Jozef Radi dhe emocione lexuesish në dy vite leximi A ke pesë minuta kohë me ia vjedhë së...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.