back to top
26.5 C
Tirana
E hënë, 15 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Proza

Edhe ti, si ajo… – tregim nga Jozef Radi

Edhe ti, si ajo … tregim nga Jozef Radi "E përdhunueme qysh herët, vazhdonte me përdhunue krejt botën pa dhimbë!" Freud Gjithçka kish ndodhë para se dera e metaltë...

Çilsat e Laurës… – tregim nga Jozef Radi

Çilsat e Laurës... tregim nga Jozef Radi Laura, jo ajo e Petrarkës, nji mikja eme e stimueme, m'lajmoi me nji nuancë trishtimi n'ajrì, se i kishin...

Babë u kry… nga Jozef Radi

Babë u kry... nga Jozef Radi Ishte nji ditë vjeshte me shi, k’tu e pesë vjete të shkueme. Un isha n’kërkim të nji mundësie me e...

Kur Njeriu i ban hije Malit… – esse nga Jozef Radi – Kushtue mungesës fizike të Kasem Trebeshinës

Kur Njeriu i ban hije Malit... esse nga Jozef Radi Kushtue mungesës fizike të Kasem Trebeshinës Prania ose mungesa fizike e nji shkrimtari, s'ka asnji lloj randësie...

I verbuem Shqipnie… tregim nga Jozef Radi

I verbuem Shqipnie... tregim nga Jozef Radi Me thanë Shqipnien e kam dashtë gaboj, pse ende sot vazhdoj me e dashtë, ndoshta edhe ma shumë se...

Dashuri… ndaj një gruaje kryeministri – rrëfim nga Jozef Radi

Përshëndetje Z. Radi, Quhem Gjergji Dallamango. Arsyeja që ju shkruaj është t'ju falenderoj pa masë për rrëfimin e mrekullueshëm në qendër të të cilit...

Lëkura e Daulles… rrëfim nga Jozef Radi

E kam parë Lazër Radin kur e demaskuan publikisht. Ka ndodhur në vitin 1982, në kinoteatrin e Savrës, në prani të 600 njerëzve bërë...

Befas, mes gjigandëve të letrave rrëfim nga Jozef Radi

Avenir Ibershimi Jozef, për pak sekonda i mbylla sytë dhe u përpoqa të imagjinoj se ç'kishte ndjerë në atë moment, ndërsa dëgjoje emrin e...

Për Dite Vere n’Stuhi Bore… esse nga Jozef Radi

Për Dite Vere n’Stuhi Bore… esse nga Jozef Radi 14 marsi i vitit 2013, Eshtë dita e para e paraqitjes si sitit www.radiandradi.com. Nji periudhë katërvjeçare pune dhe mundimesh,...

Ju flet Lym Darrasa: – zadhans i partisё pёr Çeshtjen e Brekve t’Grisme

Ju flet Lym Darrasa: - zadhans i partisё pёr Çeshtjen e Brekve t'Grisme Mas hordhiqeve t'funit t'qituna me aq zell ka anmiku i klasёs, mromё...

Bora e Venës së Bardhë etyd nga Jozef Radi

Bora e Venës së Bardhë etyd nga Jozef Radi Sapo kisha drekue dhe me gotën e venës n'dorë, iu ktheva dritares s'madhe që shtrihej në krejt faqatën...

Njifarë poezie për nji krijesë të pupëlt – etyd nga Jozef Radi

Njifarë poezie për nji krijesë të pupëlt etyd nga Jozef Radi Asht dimën në të dalë, dhe dimni i ktyne anëve, ku jam shfaq banor i...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.