back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Tregim

Vajza e Filxigenave tregim nga Daniel Gazulli

Vajza e Filxigenave tregim nga Daniel Gazulli Pallati ynë pesëkatësh kishte dy shkallë me nga pesëmbëdhjetë hymje secila. Në shkallën në të majtë banonin familje oficerësh,...

Pirati dhe Tristana tregim nga Astrit Cani

Pirati dhe Tristana tregim nga Astrit Cani Dy shpija kishin mbetë buzë lagaterës ku dikur libojshin anitë venedike, aq të mdhaja sa me u quejtë faraona....

Hijeshia është një bimë e rrallë… tregim nga Alida Jolie

Hijeshia është një bimë e rrallë... tregim nga Alida Jolie Muzg. Shkurti sapo ka hyrë. Një shprehje më vjen në mendje: “Shkurti shkurton urët, marsi mbledh...

Letër e padërguar… Tregim nga Vaso Papaj

Letër e padërguar... Tregim nga Vaso Papaj Sapo kisha nisur një punë të re. Drejtor i Komunales së Plazhit. Gusht 1991. Vazhdonte stina e ndërrimit të...

“Në stuhi” – tregim nga Anton Pashku

“Në stuhi” tregim nga Anton Pashku Variant gegnisht N’çast ndjeu nji plogshti të madhe që ia përshkoi tan trupin. Çdo gja i dukej e çuditshme, madje...

Nderi i shpëtuar i një dasme nga Izota Haruni

Nderi i shpëtuar i një dasme tregim nga Izota Haruni Ajo ishte më e vogla e katër fëmijëve. S'e kishte lënë asnjëherë të ftohej prehëri i babit,...

Bota e një gruaje tregim nga Shpresa Vrana

Bota e një gruaje tregim nga Shpresa Vrana Atë verë vendosëm të pushonim në Sarandë. Ishte fund gushti, kur valët merrnin ca rrudhje drastike aty nga...

Nji gjysë mijëvjeçarit në nji rresht… tregim nga Gjergj Kola

Nji gjysë mijëvjeçarit në nji rresht… tregim nga Gjergj Kola Arta asht nxanësja ma e zhdërvjelltë e klasës, porse tuj kenë klasë sportive asaj i duhet...

Kur e ardhmja mërdhih… tregim nga Rezart Palluqi

Kur e ardhmja mërdhih… tregim nga Rezart Palluqi Nuk ishte parë ndonjëherë që një nuse, e rrethuar prej dhjetra dasmorësh, të vraponte drejt dollapit të saj...

Fqinji i Bodrumit tregim nga Edmond Hasani

Fqinji i Bodrumit tregim nga Edmond Hasani I vjen gjithmonë era hudhra nga goja, e pavarsisht se dua ta shikoj me simpati, kur ja ndjej edhe...

Historia e Florës… tregim nga Gjergj Kola

Historia e Florës... tregim nga Gjergj Kola (Love story) Flora sapo hyni në studion e radios e unë po e shoh se si krahët e saj të...

Puzzle i paplotë kujtimesh… me Fotaq Filipeun nga Dine Dine

Puzzle i paplotë kujtimesh... me Fotaq Filipeun nga Dine Dine Fotaq Filipeun e kam njohur qysh herët, diku aty nga mesi i viteve ’60, kur u...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.