back to top
28.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Tregim

Miku – tregim nga Ernest Koliqi (Hija e Maleve)

Miku tregim nga Ernest Koliqi (Hija e Maleve 1929) Në pikë të zhegut, sekretari i krahinaris ia behi në kal para kullës së Uc Lleshit e...

I Vdekuri dhe i Gjalli tregim nga Mitrush Kuteli

I Vdekuri dhe i Gjalli tregim nga Mitrush Kuteli Na ish njëherë një i mirë me mall e gjë shumë e na bënte dasmën e...

Brenga – tregim nga Luan Myftiu

Brenga... tregim nga Luan Myftiu Kish netë që nga dritarja hynte në dhomën time një flutur. Një nga ato fluturat e natës, për të cilat...

Kavak Hysa s’harroi të buzqeshë… tregim nga Jozef Radi

Kavak Hysa s'harroi të buzqeshë... tregim nga Jozef Radi (mbështetur mbi një rrëfim të vërtetë) -Do t'i vras, për at zot që na jep bereqetin do...

Natë andrrash… tregim nga Jozef Radi

Natë andrrash... tregim nga Jozef Radi Pranvera ndjehej n'ajri dhe pylli m'shfaqesh gjithkund në pritje... nganjiherë m'dukej si ajo bisha që rrin gati me të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.