back to top
32.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Marash Merrnaçaj

Festa Shqiptare e Ditës së Lirisë në Westchester dhe fjala e veçantë e zotit Agim Rexhaj – nga Idriz Lamaj

Festa Shqiptare e Ditës së Lirisë në Westchester, dhe fjala e veçantë e zotit Agim Rexhaj nga Idriz Lamaj 5 maji i së së djelës së shkuar...

Mrì Dedja e Merrnaçajve – Nana e Nik Marash Merrnaçaj – nga Pertefe Leka

Mrì Dedja e Merrnaçajve - Nana e Nik Marash Merrnaçaj, Dëshmori i Parë i Mërgatës Shqiptare në luftë kundra komunizmit nga Pertefe Leka 20 Janar...

22 janari i Nik Merrnaçajt – shënim përkujtimor nga Jozef Radi

22 janari i Nik Merrnaçajt shënim përkujtimor nga Jozef Radi Në ballë të shpisë së Marash Merrnaçajt në Yonkers, ku familja e tij jeton prej ma...

Arratia natën para Kshndellave… – Fragment nga “Libri Mrì Dedja e Merrnaçajve” – Jozef Radi

Arratia natën para Kshndellave… Fragment nga Libri Mrì Dedja e Merrnaçajve  - Jozef Radi Asht kenë nata e 22 dhjetorit të vjetit 1959. Dy netë para...

Një promovim libri që dhuroi dashuri dhe lot… nga Shqipe Nebiaj

Një promovim libri që dhuroi dashuri dhe lot... nga Shqipe Nebiaj Më 16 shtator 2023, në kishën katolike “Zoja e Shkodrës”, në sallën e konferencave...

Kur flasim për Mrì Dedjen e Merrnaçajve – nga Liza Pllumbi

Kur flasim për Mrì Dedjen e Merrnaçajve nga Liza Pllumbi (fjala e mbajtun në promovimin e Librin “Mrì Dedja e Merrnaçajve" - Zoja e Hekurt me Shpirt...

Figura e një Gruaje të Hekurt e sublimuar në një libër – nga Mhill Velaj

Figura e një Gruaje të Hekurt e sublimuar në një libër nga Mhill Velaj Reflektime mbi librin “Mri Dedja e Merrnaçajve, - Zoja e Hekurt me...

Promovim madhështor i librit “Mri Dedja e Merrnaçajve – Zoja e hekurt me shpirt florini” – nga Sokol Paja – New York, 16 Shtator...

Promovim madhështor i librit “Mri Dedja e Merrnaçajve - Zoja e hekurt me shpirt florini” nga Sokol Paja - New York, 16 Shtator 2023  U promovua në...

Biografi prezantuese e jetës së Mrì Dedjes

Biografi prezantuese e jetës së Mrì Dedjes Ditën e shtunë, me 16 shtator 2023, në orën 14.00, në sallën e Konferencave “Nanë Tereza”, pranë Kishës...

Sfidë ndaj çdo humbjeje, tragjedie e frike n’emër të besimit… nga Emrije Krosi

Sfidë ndaj çdo humbjeje, tragjedie e frike n’emër të besimit... nga Emrije Krosi shënime për librin “Mrí Dedja e Merrnaçajve” e Jozef Radit Në librin e rrëfimeve,...

Kuvend me Mri Dedjen e Merrnaçajve – portret i nji grueje të thjeshtë e nji fisnikeje – nga Jozef Radi

Kuvend me Mri Dedjen e Merrnaçajve portret i nji grueje të thjeshtë e nji fisnikeje nga Jozef Radi Mri Merrnaçaj asht nji grue e shtruet, e rrafshët,...

Sot Lazër Radi është 105 vjeç… – nga Jozef Radi

Sot Lazër Radi  është 105 vjeç… nga Jozef Radi Sot Lazër Radi do të ishte 105 vjeç… Nji fundjanar të dimnit të ashpër prizrenas, bash n’zemër të Luftës së...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.