back to top
32.5 C
Tirana
E shtunë, 22 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

John F. Kennedy

Personalitete të shquar të mendimit progresiv shqiptar që shtruan udhën e Neoshqiptarizmit nuk kanë një varr a Përmendore në Shqipëri – nga Pertefe...

Personalitete të shquar të mendimit progresiv shqiptar që shtruan udhën e Neoshqiptarizmitnuk kanë një varr a Përmendore në Shqipëri nga Pertefe Leka Po të kujtojmë, kur...

Mons. dr. Zef Oroshi dhe sofra e Festivalit të 30-të shqiptar të muzikës dhe valleve në New York

Mons. dr. Zef Oroshi dhe sofra e Festivalit të 30-të shqiptar të muzikës dhe valleve në New York  editor i revistës Jeta Katolike, New York nga Klajd...

Maqedonia e Veriut: Sa afër por sa larg nesh! nga Klodi Stralla – dhe opinione

Maqedonia e Veriut: Sa afër por sa larg nesh! nga Klodi Stralla Këtë të dielë në Maqedoninë e Veriut mbahen zgjedhjet presidenciale të rradhës. Garojnë tre...

Një statujë e madhe e poetes Angelou… – nga Visar Zhiti

Një statujë e madhe e poetes Angelou... nga Visar Zhiti ...Maya Angelou (1928-2014), na befasoi kur e pamë në rrugët e ëashingtonit, statujë madhështore, po sa...

Tragjeditë e mëdha nënujore nga Avis Gjyshja

Tragjeditë e mëdha nënujore nga Avis Gjyshja Pothuajse e kam ndjekur live e me shumë ankth atë që ndodhi me nëndetsen argjentinase “Ara San Juan”. Besoj...

Lideri – (Çfarë e bën liderin) nga Michael Korda

Lideri - (Çfarë e bën liderin) nga Michael Korda Michael Korda është autor i bestsellerve të tillë si “Pushteti” (1975), “Shovinizmi mashkullor” (1979), “Jetë fatlume” (1979),...

“Pranvera” e parakohëshme e një epoke… Klodi Stralla

“Pranvera” e parakohëshme e një epoke... ...do të vinte 30 vite më vonë. nga Klodi Stralla Me rastin e 50 vjetorit të vrasjes të presidentit John...

John F. Kennedy (1917-1963) – Armiqtë

"Armiqtë e tu edhe mund t'i harrosh, por mos i harro kurrë emrat e tyre..." 

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.