back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ervina Toptani

Nevoja e të qenit “barbar” për të arritur tek e drejta që të takon me ligj e moral – nga Ervina Toptani

Nevoja e të qenit “barbar” për të arritur tek e drejta që të takon me ligj e moral nga Ervina Toptani Besoj shumë prej nesh e...

Heshtni! Po flasin vrasësit… – nga Ervina Toptani

Heshtni! Po flasin vrasësit… nga Ervina Toptani Qemal Lame! Këtë emër e njohim mirë të gjithë ne që u lindëm, u rritëm e jetuam në periudha...

“Dialog në ferr ndërmjet Makiavelit dhe Monteskiesë” – nga Maurice Joly

"Dialog në ferr ndërmjet Makiavelit dhe Monteskiesë" nga Maurice Joly Një politikan i aftë, gjakatar, pa asnjë ndjenjë atdhedashurie, kombëtare e humane, e dini çfarë bën...

Domosdoshmëria e një force të re politike për Shqipërinë nga Ervina Toptani

Domosdoshmëria e një force të re politike për Shqipërinë nga Ervina Toptani Shpresa e vetme për Shqipërinë janë shqiptarët e ndershëm, jo politikanët e këtyre tre...

Kur trafikantët e drogës dhe krimit të organizuar bëhen pjesë e qeverisjes së një vendi… – nga Ervina Toptani

Ervina Toptani 2022 Kur trafikantët e drogës dhe krimit të organizuar bëhen pjesë e qeverisjes së një vendi… nga Ervina Toptani Krimi i organizuar që përmban në...

100 vite akuza ndaj Esad Pashë Toptanit si politikan – nga Ervina Toptani

100 vite akuza ndaj Esad Pashe Toptanit nga Ervina Toptani Po sjell të shkruar një resùme studimore, historike mbi akuzat që i bëhen Esad Toptanit...

Të menduarit, rezulton gjëja më e vështirë, për sa utopike kjo mund të tingëllojë – nga Ervina Toptani

Të menduarit, rezulton gjëja më e vështirë, për sa utopike kjo mund të tingëllojë nga Ervina Toptani Gjithçka e madhe, e dukshme sot është në fakt...

Njeriu dhe miu… – nga Ervina Toptani

Njeriu dhe miu… nga Ervina Toptani (Në qelitë e diktaturës...) ...Duhet të kishin kaluar muaj tashmë, ndoshta dhe ndonjë vit, nuk e dija me siguri, e kisha...

Një tragjedi shqiptare që amerikanët e njihnin mirë… – nga Ervina Toptani

Një tragjedi shqiptare që amerikanët e njihnin mirë... nga Ervina Toptani ...2 vjet e gjysëm hetuesi në burgun e Tiranës (aty ku sot është komisariati 3...

Plani “Kalergi” – nga Ervina Toptani

Plani “Kalergi” nga Ervina Toptani Konti austriak Richard Coudenhove Kalergi. (nëna japoneze, babai austriak, lindur në Tokio në nëntor 1894)... kur globalizmi dhe teoria e tij përgatitej 100...

Pashko Vasa për kombin shqiptar si Fichte për kombin gjerman – nga Ervina Toptani

Pashko Vasa për kombin shqiptar si Fichte për kombin gjerman nga Ervina Toptani Njerëzit e mëdhenj në ringritjen e një kombi, në themelimin e suksesin e...

Lavd malinkonisë – nga Ervina Toptani

Lavd malinkonisë nga Ervina Toptani Malinkonia nuk është zemërim, as hidhërim, por një formë fisnike e delikate e trishtimit që e përshkon njeriun tej e tej...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.