back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Enver Hoxha

Sensi i Historisë nga Dr. Lazër Radi

  Sensi i Historisë (1993)* nga Dr. Lazër  Radi Bota, jeta, realiteti në zhvillim të vazhdueshëm e të pandërpremë: kjo asht historia, ky asht sensi i saj. Shumë...

Jozef Radi! Gjëmë… Genocidi i Poezisë shqipe G.Hajdari

Jozef Radi! nga libri Gjëmë... Genocidi i Poezisë shqipe... Gëzim Hajdari (fragment) Në Shqipërinë komuniste fajet e prindërve trashëgoheshin dhe i paguanin e vuanin edhe fëmijët...

Jozef Radi: Rikthimet e dhimbshme te 20 shkurti!

Rikthimet e dhimbshme te 20 shkurti... nga Jozef Radi 22 vjet ma parë, në nji ditë pothuajse të padiell shkurti, Shqipëria do të përjetonte nji...

Jozef Radi: Shqipnia – 100 vjet shtet dhimbjesh

Shqipnia - 100 vjet shtet dhimbjesh nga Jozef Radi Tashma pritet pritet prej gjithkujt Festa e Madhe e 100 Vjetorit të Shtetit Shqiptar. Nji festë, e...

Elsie Studies in Modern Albanian Literature and Culture

 Robert Elsie Studies in Modern Albanian Literature and Culture  New York: Columbia University Press, 1996. Pp. 188. US $28.00 Reviewed by Kristof Jacek Kozak Studies in Modern...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.