back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Arben Borshi

E bukura! – nga Arben Borshi

E bukura! nga Arben Borshi Ditë më parë, Z. Sokol Parruca, kishte publikuar një shkrim ku na kujtonte “të bukurat e Shkodrës” Ndaj mora shkas e po...

Kur xhelatet japin leksione demokracije… Arben Borshi i shkruen Ardita Repishtit

Kur xhelatet japin leksione demokracije... Arben Borshi i shkruen Ardita Repishtit në lidhje me shkrimin www.radiandradi.com/nje-foto-dhe-nje-shenim-nga-pas-nga-ardita-repishti/ E nderueme zoja Ardita Repishti! Mora shkas të komentoj, tuj u nisë...

Edhe Qemal Draçini thërriste: “Dritë, dritë !!” – përgatiti Arben Borshi

Edhe Qemal Draçini thërriste: “Dritë, dritë !!” përgatiti Arben Borshi Prof. Qemal Draçini (6 mars 1922-10 tetor 1947) 10 tetor 1947. Një ditë vjeshte me shi, kur...

Ky libër – si Monument i Grues Shqiptare përballë Përbindshit Komunist! – nga Arben Borshi

  Mri Dedja e Merrnaçajve Ky libër - si Monument i Grues Shqiptare përballë Përbindshit Komunist! nga Arben Borshi Mora shkas me ba nji koment për librin e fundit...

Shënime nga “Bota e re” – nga Aldous Huxley (1894-1963)

Brave New World - Aldous Huxley (1894-1963) Shënime nga “Bota e re” nga Aldous Huxley (1894-1963) “Ipnopedia” - Arben Borshi “Ipnopedia” është një term që për herë të...

Rrokadë e vlerave – si thelb shpjegimi i diktaturës… koment nga Arben Borshi – “Njeriu Përballë Përbindëshit” i Jozef Radit

Rrokadë e vlerave - si thelb shpjegimi i diktaturës… koment nga Arben Borshi mbi librin: “Njeriu Përballë Përbindëshit” i Jozef Radit Duke lexuar librin-dokument të Jozef...

Un pensiero al volo sul romanzo autobiografico di Visar Zhiti Sulle strade dell’inferno – La mia vita nel carcere di Spaç – da Arben...

Un pensiero al volo sul romanzo autobiografico di Visar Zhiti Sulle strade dell’inferno - La mia vita nel carcere di Spaç da Arben Borshi Tradotto da Matteo...

Ҫfarë nuk dinë shqiptarët nga punimet e Kongresit te 1972? – nga Genci Hoti

Drejtshkrimi i Gjuhes Shqipe - 20-25 nentor 1972 Ҫfarë nuk dinë shqiptarët nga punimet e Kongresit te 1972? nga Genci Hoti Miku im Florian Ҫanga më kërkoi...

Perceptim i shtremnuem i realitetit! – nga Arben Borshi – mbi librin e Lea Ypit

Perceptim i shtremnuem i realitetit!* nga Arben Borshi - mbi librin e Lea Ypit Ky libër i Lea Ypit m’u këshillua nga një shoqe italiane e...

Me kan vu emnin e gjyshit tem… – nga Vladimir Yakovlev – Përshtati Arben Borshi

Para dy-tre ditësh, publikova në faqen teme, nji shkrim brilant të z. Marcel Hila, në të cilin përshkruhej historija e dhunshme e Shkodrës nën...

Një ngjarje e rrallë – një e vërtetë e hidhur dhe një grua që meriton të nderohet – nga Stefan Basko dhe disa opinione

Një ngjarje e rrallë - një e vërtetë e hidhur dhe një grua që meriton të nderohet nga Stefan Basko dhe disa opinione Një zonjë e nderuar...

Krismat e 14 Prillit 1945 – vrasin edhe sot – (Gjyqi Special: 10 mars -13 mars 1945)

Shyqyri Borshi (1908-1945)14 Krismat e 14 Prillit 1945 - vrasin edhe sot (Gjyqi Special: 10 mars -13 mars 1945) 14 prilli i çdo viti  është përvjetor i...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.