back to top
28.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024

Mendime për gratë dhe për dashurinë

Gazeta

Bukuri Femërore
Bukuri Femërore

Mendime për gratë dhe për dashurinë

Gratë e bukura janë engjëj të qiellit, që zbresin mbi dhe si krijesa për të realizuar porosi hyjnore.
Aleksandër Dumas i biri
**
Asnjë s’mund të dashurojë pa vuajtur. Kushdo që mburret se nuk i dhembi kurrë zemra nga dashuria, pohon se s’ka dashuruar kurrë me të vërtetë, çka tregon se s’ka pasur kurrë përbrenda asnjë shenjë gjallnie.
Frana
**
Ai që dashuron duhet të ketë durim të madh. Me kohë e me durim bje në rrjetat tona edhe Penelopa.
Ovidi
**
Më i forti i gjithë pasioneve të njeriut, është dashuria, sepse të robëron mendjen, zemrën dhe trupin.
Voltaire
**
Kur i dashuri ynë largohet nga ne për pak kohë, dashuria jonë forcohet; kur largohet për shumë kohë, atëherë ajo shuhet.
Mirabeau
**
Duhet të kemi më shumë frikë nga dashuria e gruas, se sa nga urrejtja e burrit.
Hopel
**
Numri më i madh nuk wshtw miliardat e miliardave. Numri më i madh është dy…
Caramagna
**
Të jetë e dashuruar për një grua është një nevojë më sipërore se të dashurojë…
Kafka

 

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.