back to top
23.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024

Urime për 105 vjetorin e Lindjes së Lazër Radit

Gazeta

Lazer Radi dhe dorshkrimet e tij - Saver 1989
Lazer Radi dhe dorshkrimet e tij –
Kampi i Savres 1989

Urime për 105 vjetorin e Lindjes së Lazër Radit

Kevin Haxhiu – I paharruar kujtimi i babait tuaj të nderuar! Respekte!

Ferdinand – VushajI përjetshëm kujtimi i tij!

Dedndreaj Pellumb – Rrnoshi dhe e kujtoshi! Baba juaj, jetoj vrullshëm jetën pavarsisht kalvarit të vuajtjeve. La mrapa një familje dhe një trashëgimni shumë të vyer. Pushoftë në paqë

Vasilika Michalas – Një trëndafil!

Bashkim Alushi – I përjetëshëm kujtimi i babait tuaj Jozef!

Sami Milloshi – Respekt

Emrije Krosi – Mirënjohje!

Gjergj Jozef Kola – Poeti që jetoi 45 vjet mes telave me ferra të burg-internimit, Lazër Radi i përjetëshëm kujtimi yt e i atyne dinozaurëve të kulturës shqiptare që diktatura i burgosi sapo hyni e i mbijetuen deri ne fund… Për ju ende nuk e ka nji piedestal kujteset e lavdijet!!!

Ida Mengjesi – I përjetshëm kujtimi i tij!

Genci Dautaj – Të rroni, ta kujtoni e ta trashëgoni me nder dhe krenari, brez pas brezi Kujtimin e Babës tuaj, djalit të Prend Radit shokut dhe mikut të At Shtjefën Gjeçovit!

Gentiana Kone – Pa fjalë! Lum ju për k’të babë! Respekt e mirënjohje për Dr.Lazër Radin.☘️

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.