back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Mars, 2020

Manjola – nga Gentiana Kone

Manjola☘️ nga Gentiana Kone Në një nga rrugët që kryqëzohen me Rrugën Mbretërore, pasi len mbrapa shtëpinë e Turdinjve, pa mbërritur tek shkolla Fan Noli...

Dhimbja… ne dy poezi – Shpend Sollaku – Noé & Ilir Prifti

Dhimbja... ne dy poezi Shpend Sollaku - Noé & Ilir Prifti Para pak kohe u largue nga kjo jetë vëllai i madh i poetit Shpend Sollaku...

Vrasja e 22 marsit të vitit 1919, ngjarja që tronditi jo vetëm Mirditën e Kapedanëve, por mbarë Kombin

Vrasja e 22 marsit të vitit 1919, ngjarja që tronditi jo vetëm Mirditën e Kapedanëve, por mbarë Kombin Plot 101 vite më parë, pikërisht më...

Ekspertja e hetuesisë – nga Kastriot Dervishi

Ekspertja e hetuesisë nga Kastriot Dervishi Nëse Kuvendi i “cigareve” do ta kishte seriozisht kërkesën për Diana Çulin, do mjaftohej të shihte librat e Bedri Blloshmit...

Martin Camaj dhe Sigurimi – nga Kastriot Dervishi

Martin Camaj dhe Sigurimi nga Kastriot Dervishi Martin Camaj dhe projekti i një letre të përgatitur nga Drejtoria e Tretë e Sigurimit të Shtetit në MPB,...

Kastriot Marku mbi At Giuseppe (Zef) Valentinin dhe një diskutim rreth tij

Kastriot Marku mbi At Giuseppe (Zef) Valentinin dhe një diskutim rreth tij At Giuseppe Valentini S. J., (1 korrik 1900 - 16 nentor 1979) ka...

In Memoriam – Karl Kamsi – nga Filip Guraziu

In Memoriam - Karl Kamsi nga Filip Guraziu Me keqardhje morëm vesh ndamjen prej nesh, tue ndrrue jetë të As. Ing. Karl Kolë Kamsi. Ngushllime të sinqerta...

Ne nuk kemi frikë! – nga Ilir Hashorva

Ne nuk kemi frikë! nga Ilir Hashorva Sa shumë kupton mbi nivelin, natyrën dhe karakterin e njerëzve edhe nga pyetje apo biseda fare të thjeshta e...

Kronikë e një dite – Covid 19 – nga Ermira Godo

Kronikë e një dite - Covid 19 nga Ermira Godo Lëvizje e ritëm i përhumbur… Hapësirë e kohë reduktuar në një pikë, zhvendosur diku e mbetur aty!...

Ti ke lindur i vdekun! – sarkazëm nga Leonardo Voci

Ti ke lindur i vdekun! sarkazëm nga Leonardo Voci Poshtë ballkonit tim ka supermarketin “One Stop” Vilma Nushi, aty te Rruga Dedë Gjon Luli, pas restaurant...

Pesë mjekë italianë kanë vdekur nga koronavirusi dhe 2.600 punëtorë mjekësorë të infektuar

Pesë mjekë italianë kanë vdekur nga koronavirusi dhe 2.600 punëtorë mjekësorë të infektuar Borrelli Coronavirus 20 mars 2020: "Sot 4,670 pozitive, 627 të vdekur dhe...

Një shuplakë moralë të mëdhenjve të Evropës dhe Amerikës – nga Marina Stella Di Somma

Një vajzë i jep një shuplakë moralë të mëdhenjve të Evropës dhe Amerikës: letra që u bë virale e që përfshin mendimin shumë italianëve Në...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.