Nyjet-Arkivit për » Edmond Hasani «

Vetëvritet gazetari Kastriot Myftaraj… – Opinione dhe rrëfime mbi Kastriot Myftarajan

Vetëvritet gazetari Kastriot Myftaraj… Opinione dhe rrëfime mbi Kastriot Myftarajan Informacion paraprak Më datë 07.07.2022, rreth orës 12:55, në lagjen “Ali Demi”, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i katërt i banesës ku Lexo Me Teper.

Lazër Radi lexohet, rilexohet, ngulitet… – nga Edmond Hasani

Lazër Radi lexohet, rilexohet, ngulitet…  nga Edmond Hasani  Duke u zhytur në universin e Lazër Radit, pyes veten, përse kaq të mallkuar janë shqiptarët që xhevahiret e tyre i mbuluan me dhè Lexo Me Teper.

Jeta prej Hënës në Lurë – nga Edmond Hasani

Jeta prej Hënës në Lurë nga Edmond Hasani Mbrëmje e 20 korrikut 1969, me sytë nga qielli me shokët e pallatit përpiqeshim të shikonim “Apollo 11” që pritej nga gjithë bota të Lexo Me Teper.

Dritero Agolli (1931-2017) – Shkrimtari dhe Vdekja – 27 Opinione

Dritero Agolli (1931-2017)  Shkrimtari dhe Vdekja – 27 Opinione Më dhëmbin gjitha Vdekjet – edhe tëndja, po më shumë më dhembin Poetët e Vrarë… nga Heshtja e Poetëve që një ditë shkojnë së bashku Lexo Me Teper.

Johan Krojf (1947 – 2016) – Ikja e nji Legjende

Johan Krojf (1947 – 2016) – Ikja e nji Legjende Futbolli mbetet nji nga sportet më të dashura të jetës sime… dhe nji nga personazhet që ma ka bërë magjepës futbollin, pa Lexo Me Teper.

Përtej një Urimi për Pavarsinë e Kosovës nga Klodi Stralla & Edmon Hasani

Përtej një Urimi për Pavarsinë e Kosovës nga Klodi Stralla Në 8 vjetorin e pavaresisë së Kosovës “Shqipëria u bë. Tani lipset të bëhen shqiptarët” Faik Konica. Para 100 vitesh, kur Shqipëria u shpall Lexo Me Teper.

Katër opinione mbi deklaratën e “përdhunimit” të këngëtares Alida Hisku…

Katër opinione mbi deklaratën e “përdhunimit” të këngëtares Alida Hisku Alida Hisku tha të vërtetën… dhe të gjithë e dinë! nga Shannon Woodcock Alida Hisku tha të vërtetën; gjatë regjimit komunist gratë ishin Lexo Me Teper.

“Të lutem trembu sonte për mua” – rrëfimet e Mond Hasanit

“Të lutem trembu sonte për mua” - rrëfimet e Mond Hasanit Një libër rrëfimesh groteske që përmes frikës, sarkazmës dhe humorit të hollë e çon lexuesin në labirinthet absurde të fateve Lexo Me Teper.

Eshtë gjithmonë Mamaja ime! Rrëfim nga e përditshmja e Edmond Hasanit

Eshtë gjithmonë Mamaja ime! Rrëfim nga e përditshmja e Edmond Hasanit -Mondi, ma ndiz një cigare, ta pimë bashkë si dikur! -Po, mama, -i them dhe vras mendjen të kujtoj se kur ka Lexo Me Teper.

Fqinji i Bodrumit tregim nga Edmond Hasani

Fqinji i Bodrumit tregim nga Edmond Hasani I vjen gjithmonë era hudhra nga goja, e pavarsisht se dua ta shikoj me simpati, kur ja ndjej edhe aromën e rakisë e shmang takimin Lexo Me Teper.

Statuse të përzgjedhura prej miqve të mi… për vitin 2015

Statuse të përzgjedhura prej miqve të mi… për vitin 2015             Paradë e shëmtuar e fukarallëkut të mendjes, mungesës së fantazisë, kreativitetit, profesionalizmit… Zero frymëzim, zero përkushtim, zero stil, zero talent, zero Lexo Me Teper.

Reagime ndaj ndeshjes Serbi-Shqipëri – 14 tetor 2014

Reagime ndaj ndeshjes Serbi-Shqipëri – 14 tetor 2014 Ndeshja Serbi-Shqiperi zhvillohej në Stadiumin “Partizan” të Beogradit, pa praninë e asnji tifozi shqiptar dhe të 32.000 tifozëve serbë, me praninë e forcave Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook