back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Vinicius De Moraes

Fjali me paskajore… – nga Artan Kafexhiu

Fjali me paskajore... nga Artan Kafexhiu Qëlloi që u takuam me Jozef Radin, në një mot jo të zakontë në New York, ku troposfera ngjante...

Poezia e Vinicius de Moraes, si ushqim shpirti me dashninë… – nga Jozef Radi

Poezia e Vinicius de Moraes, si ushqim shpirti me dashninë... nga Jozef Radi Viniciue de Moraes asht pjesë e atyne poetëve delikatë e të tejmbushun me lirikë shpirtnore,...

Letër e t’Munguemit poezi prej Vinicius de Moraes (55 Poezi)

Letër e t’Munguemit poezi prej Vinicius de Moraes marrë nga libri 55 poezi – në shqip nga Jozef Radi Miqtë e mi, n’se gjat largimit tim, rastësisht vreni...

Nji poezi nga de Moraes dhe Gegnishtja si varkë shpëtimi…

Nji poezi nga de Moraes dhe Gegnishtja si varkë shpëtimi... Së shpejti ka me dalë nji antologji poetike e titullueme “55 Poezi” e nji poeti...

Me jetue nji dashni të madhe! – nga Vinicius de Moraes – në shqip Jozef Radi

Me jetue nji dashni të madhe! nga Vinicius de Moraes sjellë në shqip nga Jozef Radi Me jetue nji dashni të madhe, asht e domosdoshme me pasë...

Vinicius de Moraes – Gjashtë poezi – Jozef Radi (2)

Vinicius de Moraes - Gjashtë poezi - perkthye nga Jozef Radi (2) “Eh, sa jam lodhë me de Moraes-in, po edhe ai ama ma ka shpërblye shumfish..” j....

De Moraes dhe rastësitë fantastike të njoftjeve… Jozef Radi

 Rastësitë fantastike të njoftjeve nga Jozef Radi Bankarelat e librave t’përdorun, janë nji prej humbakohjeve të mia ma të kandshme… Nji ditë, ndërsa gërmoja dhe...

Hajdari: Shkrimtari i vërtetë është gjithnjë në konflikt…

Shkrimtari i vërtetë është gjithnjë në konflikt me konvencionet e epokës se vet... Gëzim Hajdari: ... (Drita - 2007) “Poema e Ezilit” Jozef Radi interviston Gëzim...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.