back to top
10.5 C
Tirana
E diel, 21 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Qazim Mulleti

Pak dritë mbi figurën e Qazim Mulletit nga Adriatik R. Dosti

Historia duhet shkruar ashtu siç është... Pak dritë mbi figurën e Qazim Mulletit nga Adriatik R. Dosti Nuk e di saktësisht nëse Bashkia e Tiranës... apo Këshilli...

Refleksion mbi një dhimbje poetike të Jusuf Luzajt nga Jozef Radi

Refleksion mbi një dhimbje poetike të Jusuf Luzajt nga Jozef Radi Vargjet e kësaj poezie të hershme të Jusuf Luzaj janë jo vetëm të një dhimbje...

Vangjel Koça dhe Branko Merxhani në një rrëfim të rrallë nga Genc Koça

Nji mbasdite fundprilli të viti 2014, mbas disa bisedash paraprake me të bijën Enin, te nji nga baret e shumta te ish Kinema 17...

Gjimnazi “Zosimea” në Janinë dhe shqiptarët nga Gëzim Bullaku

Gjimnazi “Zosimea” në Janinë dhe shqiptarët nga Gëzim Bullaku “Zosimea”, shkollë e nivelit europian Shkolla e Mesme Gjimnaz Zosimea në Janinë (Gre. Zosimaia skoli -...

Vdekja e Anita Ekberg dhe nji kuriozitet shqiptar…

Vdekja e Anita Ekberg dhe nji kuriozitet shqiptar... Nderim kujtimit të artisteje te madhe! Anita Ekberg (29 shtator 1931 - 11 janar 2015) Në moshën moshën 84...

Dy vllazën – dhe nji dashni përtej jetës e vdekjes… Gjergj Kola

Dy vllazën - dhe nji dashni përtej jetës e vdekjes... tregim nga Gjergj Kola Në Tiranën e viti 1942, sapo ka ra sirena e alarmit dhe...

Kush duhet t’i sjellë eshtrat e Qazim Mulletit n’atdhe?!

Kush duhet t'i  sjellë eshtrat e Qazim Mulletit në atdhe... nga Jozef Radi Qazim Mulleti ka qenë dhe mbetet nji figurë që e ka lënë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.