back to top
10.5 C
Tirana
E diel, 21 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Platoni

Lazër Radi – intelektuali që triumfoi mbi ndëshkimin… Gjovalin Kola

Lazër Radi - intelektuali që triumfoi mbi ndëshkimin... nga Gjovalin Kola Ndër intelektualët e parë të burgosur, prej nëntorit të vitit 1944, e të diplomuar...

Bashkë, nga barraka e vuejtjes te andrra e Lirisë…! (1993)

Bashkë... nga barrakat e vuejtjes... te andrra e Lirisë... Intervistё e përbashkët e Lazër dhe Jozef Radit dhёnё Radios së Jashtme... nëntor 1993 (Mbas botimit të...

Nji dashni e vogël… përballë urrejtjes… esse Jozef Radi

Nji dashni e vogël... përballë urrejtjes së madhe... esse nga Jozef Radi Këto përkthime, janë krye n'nji kohë të largët, e tmerrsisht të frikshme... dhe...

Lazër Radi… “Në dritë edhe mund ta harrosh errësirën…” – Jozef Radi rrëfen për Lazër Radin

"Në dritë edhe mund ta harrosh errësirën..." Elsa Demo interviston Jozef Radin mbi jetën e Lazër Radit Mëngjesin e 23 shtatorit, 1998, ndërsa dilte nga shtypi...

Përkthimi si testament nga Leka Ndoja

Përkthimi si testament nga Leka Ndoja Dy kryevepra të filozofisë botërore “Apologjia e Sokratit” dhe “Simpoziumi” shkruar nga filozofi i antikitetit Platon kanë rravguar në...

Vepra e Platonit – Përktheu Lazër Radi

 Vepra e Platonit Apologjia - Kritoni - Fedoni -Simpoziumi Platoni përktheu nga frëngjisht&italisht Lazër Radi Ribotim i tretë Sh.b Pakti 2010 (seria filozofike Minerva) Redaktoi, korrektoi...

Vepra e Platonit Lazër Radi

 Vepra e Platonit  “Apologji e Sokratit”, “Kritoni”, “Fedoni”, “Elozh i Dashurisë” përkthyer nga frëngjisht&italisht  Dr. Lazër Radi Shtëpia botuese “Liria” Redaktoi dhe përgatiti për botim Jozef Radi ...

Lazër Radi: Njeriu që na mësoi me dashtë lirinë… – nga Jozef Radi

Njeriu që na mësoi me dashtë lirinë... esse nga Jozef Radi Lazër Radi e kapërceu shekullin e jetës dhe përtejjetës së vet. N'at shenjtninë e tij...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.