back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mark Gjonaj

Festa Shqiptare e Ditës së Lirisë në Westchester dhe fjala e veçantë e zotit Agim Rexhaj – nga Idriz Lamaj

Festa Shqiptare e Ditës së Lirisë në Westchester, dhe fjala e veçantë e zotit Agim Rexhaj nga Idriz Lamaj 5 maji i së së djelës së shkuar...

Një lavdi kombëtare në Nju Jork! – nga Frank Shkreli

Një lavdi kombëtare në Nju Jork! nga Frank Shkreli Një qytet është aq i madhërishëm sa edhe ata persona që jetojnë aty e që japin shembëll...

Një promovim libri që dhuroi dashuri dhe lot… nga Shqipe Nebiaj

Një promovim libri që dhuroi dashuri dhe lot... nga Shqipe Nebiaj Më 16 shtator 2023, në kishën katolike “Zoja e Shkodrës”, në sallën e konferencave...

Dera e Madhe Fisnike dhe Bujare e Marash e Mrì Dedja e Merrnaçajve në SHBA është vetë krahina malore e pamposhtur e Kelmendit në...

Dera e Madhe Fisnike dhe Bujare e Marash e Mrì Dedja e Merrnaçajve në SHBA është vetë krahina malore e pamposhtur e Kelmendit në...

Promovim madhështor i librit “Mri Dedja e Merrnaçajve – Zoja e hekurt me shpirt florini” – nga Sokol Paja – New York, 16 Shtator...

Promovim madhështor i librit “Mri Dedja e Merrnaçajve - Zoja e hekurt me shpirt florini” nga Sokol Paja - New York, 16 Shtator 2023  U promovua në...

Festivali i 30-të Shqiptar në New York: Kushtuar figurës së të ndjerit Monsinjor Dr. Prof. Zef Oroshit – nga Beqir Sina – New York

Festivali i 30-të Shqiptar në New York: Kushtuar figurës së mërguarit, Monsinjor, Dr. Prof. Zef Oroshit nga Beqir Sina - New York BRONX NY: Kisha Katolike...

Fan Noli bashkon shqiptarët në Nju Jork – pa dallim krahine a feje – nga Frank Shkreli

Fan Noli bashkon shqiptarët në Nju Jork - pa dallim krahine a feje - nga Frank Shkreli Fjala në ceremoninë e emërimit të një rruge në...

Kronikë nga Komuniteti shqiptaro-amerikan: 20-vite krijimtari letrare në amerikë – nga Frank Shkreli

Kronikë nga Komuniteti shqiptaro-amerikan:  20-vite krijimtari letrare në amerikë nga Frank Shkreli Ky vit shënoi 20-vjetorin e themelimit të Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë. Festimet e këtij përvjetori...

Kur gjeta emrin e Gjyshit, gjeta Rrënjët e mia në Perëndim

Kur gjeta emrin e Gjyshit... gjeta Rrënjet tona në Perëndim... Intervistë me publicisten dhe poeten e Këze Kozeta Zylo Novruz Xh. Shehu (Nacional 30 korrik...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.