Nyjet-Arkivit për » Leonardo Voci «

Luke Kaçaj, basi ma i famshëm shqiptar i të gjitha kohërave – nga Leonardo Voci

Luke Kaçaj, basi ma i famshëm shqiptar i të gjitha kohërave nga Leonardo Voci Kolosi i paarritshëm, miti i skenës operistike botërore, këndon e dëgjohet përsëri… falë Zotit. Fati tragjik, lidhet me emrin Lexo Me Teper.

Leonardo Voci – Piktori Abstraksionist në një ekspozitë personale

Leonardo Voci – Piktori Abstraksionist në një ekspozitë personale Piktori Abstraksionist Leonardo Voci, mbas 28 vitesh karrierë, i rishfaqet artëdashësve kryeqytetas me një tjetër ekspozitë të tij… Ai do të paraqesë rreth 300 Lexo Me Teper.

“Requiem për Musine Kokalarin” – dramë nga Gjergj Jozef Kola + Opinione

“Requiem për Musine Kokalarin” dramë nga Gjergj Jozef Kola Në shkurt asht përvjetori i lindjes së Musine Kokalarit, ndaj kjo dramë vjen si përkujtim ndaj jetës dhe veprës së saj. Drama “Requiem Lexo Me Teper.

Bijtë e Dreqit të Mallkuar të Shekullit XXI – nga Leonardo Voci

Bijtë e Dreqit të Mallkuar të Shekullit XXI. nga Leonardo Voci Tiranasit e Rinj janë pjella ma djallzore, me pak formim të përgjithshëm e sipërfaqsor. Me dy gjuhë të huaja depërtojnë nën rrogoz shfaqen Lexo Me Teper.

Buzqeshja parrënueme e Laura Keçit… – Lamtumira të miqve dhe dashamirve të saj

Buzqeshja parrënueme e Laura Keçit… Lamtumira të miqve dhe dashamirve të saj . Kur sëmundja vjen fundi e don t’ju marrë! Çfarë mendoni për të. Cila asht pjesa më e dhimbshme? Fjalët Lexo Me Teper.

Ti ke lindur i vdekun! – sarkazëm nga Leonardo Voci

Ti ke lindur i vdekun! sarkazëm nga Leonardo Voci Poshtë ballkonit tim ka supermarketin “One Stop” Vilma Nushi, aty te Rruga Dedë Gjon Luli, pas restaurant Piazzës dhe aty tashmë psonisin të Lexo Me Teper.

Midis Ironisë dhe Ekstravagancës… – Pikturë e protestë nga Leonardo Voci

Midis Ironisë dhe Ekstravagancës… Pikturë e protestë nga Leonardo Voci *** Fort i nderuar dhe i respektuar hajdut. Ju lutem ma ktheni pronën time… Ik more mut, mor idiot unë ta kam Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook