back to top
13.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Leonard Pervizi

Lek Pervizi – Monument i Gjallë… – nga Visar Zhiti

Lek Pervizi - Monument i Gjallë… nga Visar Zhiti …kështu e cilëson shkrimtari Jozef Radi dhe na bën me dije se “Lek Pervizi sot është 94 vjeç. Praktikisht...

Leonard Pervizi – Ekspozitë në Paris 2023 – Exposition 14-19 shkurt 2023

Kam patur fatin që krijimtarinë artistike të Leonard Pervizit (1965) ta ndjek qysh në hapat e fillesës së tij. Si bir i një artisti...

Heroinat e mospërkuljes e mosshëmtimit… – nga Ervina Toptani

Heroinat e mospërkuljes e mosshëmtimit... nga Ervina Toptani Kushtuar Xhuliana (Beba) Pervizit e familjes së saj Në fund të vitit ’44, gjeneral majori i xhandarmërisë së Mbretit...

Si e kam njohur Faslli Halitin – nga Lek Pervizi

Si e kam njohur Faslli Halitin nga Lek Pervizi Lajmi erdhi i papritur dhe ma dha një mik i imi, i cili e dinte se unë...

Duke parë portretin e Jozef Radit – nga Thanas L. Gjika

Duke parë portretin e Jozef L. Radit nga Thanas L. Gjika   Duke parë në facebook-un e Jozef Rdit portretin e tij, portret në ngjyrë bonxi me...

Lek Pervizi në 90-Vjetorin e Lindjes – përshëndetje nga Thanas L. Gjika

Lek Pervizi në 90-Vjetorin e Lindjes përshëndetje nga Thanas L. Gjika Të arrish të nëntëdhjetat aktiv si Lek Preng Pervizi, është një bekim nga Zoti, një...

Tragjedia në tragjedi rrëfim nga Lek Pervizi

Libri “Në rrathët e Ferrit” asht nji dëshmi e masakrave dhe e padrejtësive të pësueme nga të burgosunit e të internuemit politikë shqiptarë, në...

Leonard Pervizi – Art Gallery

http://www.youtube.com/watch?v=RYCTC7He34o Leonard Pervizi - Art Gallery

Intervistë me intelektualin Lek Pervizi – Kozeta Zylo

Intervistë me intelektualin erudit Lek Pervizi Këze (Kozeta) Zylo (Albalife) Lek Pervizi, ose libri i kujtesës sonë kolektive...  nga Jozef Radi Kjo që ju paraqesim asht...

Qetë e Zihniut (Rrëfime me humor nga Savra)

Qetë e Zihniut Rrëfim nga Savra Nji personazh mjaft simpatik në Savër, ishte edhe Zihni Asllani nga Tepelena... Zihniu ishte njeri humor të natyrshëm, me...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.