back to top
13.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Lahuta e Malsisë

3 Nëntori i vitit 1443, Dita kur Gjergj Kastrioti-Skenderbe u rikthye në atdhe – nga Frank Shkreli

3 Nëntori i vitit 1443, Dita kur Gjergj Kastrioti-Skenderbe u rikthye në atdhe nga Frank Shkreli Në çdo vend tjetër, nga çdo komb tjetër, kjo datë...

Hafiz Ali Kraja në vdekjen e at Gjergj Fishtës

At Gjergj Fishta (23 tetor 1871 - 30 dhjetor 1940) Më 30 dhjetor 1940, ndërroi jetë shqiptari i madh At Gjergj Fishta. Përveç faktit se, siç ka...

Kontributi i klerit në letërsinë shqipe – nga Dr. Lazër Radi

  Leksionet e munguara të Dr. Lazer Radit, sot ndokush mund t'i quajë të panevojshme dhe të thotë se ato tashme nuk kanë asnjë vlerë... dhe...

Oso Kuka n’kullë t’barotit

Oso Kuka n'kullë t'barotit Zot, ç'ká thánë njaj Avdi Pasha: Paska mbetë Shqypnija m'vasha, Qysh se s'léka mbrendë nji djalë, N'at Vranine mue sod me m'dalë, N'at Vraninë, m'at...

Kujtime për Profesor Eqrem Çabeun* nga Thanas L. Gjika

Kujtime për Profesor Eqrem Çabeun* nga Thanas L. Gjika Nga koha studentore: Ora e fundit e leksioneve Këto kujtime desha t’i shkruaja e t'i botoja në vitin...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.