back to top
29.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kazanova Aliaj

Ali Asllani… si fllad kujtimesh të largëta – nga Kazanova Aliaj

Ali Asllani... si fllad kujtimesh të largëta nga Kazanova Aliaj Shkrimin për poetin Ali Asllani e lexova me nji frymë… dhe natyrisht përjetova emocione ë më...

Njerzorja predominon tek mjeshtri Lazër Radi… – nga Kazanova Aliaj

Njerzorja predominon tek mjeshtri Lazër Radi... nga Kazanova Aliaj (nga cikli “Fund javë me Kazanovën”) Të futesh në botën e shkrimet e Dr. Lazër Radit e prek...

Jeta e Lazër Radit e gjitha si dëshmi… – nga Kazanova Aliaj

  Jeta e Lazër Radit e gjitha si dëshmi... nga Kazanova Aliaj Jeta e Lazër Radit, asht e përplotë. I matun, i rafinuem dhe fin, vazhdoi në gjithë...

Të lindun në shtrëngatë! – nga Kazanova Aliaj – refleksione mbi librin “Mrì Dedja e Merrnaçajve”

Të lindun në shtrëngatë! nga Kazanova Aliaj refleksione mbi librin “Mrì Dedja e Merrnaçajve” Nji ditë do të ndigjohesh deri në Amerikë "Ushëtima e Sharrit" e Lazër...

Kthehuni o njerëz nga njeriu dhe vlerat e tij – nga Kazanova Aliaj

  Kthehuni o njerëz nga njeriu dhe vlerat e tij nga Kazanova Aliaj (nga cikli “Fund javë me Kazanovën”) Lazër Radi mbetet nji model i veçantë me...

Të lindur në shtrëngatë! – nga Kazanova Aliaj

Të lindur në shtrëngatë! nga Kazanova Aliaj E një ditë do të ndëgjoheshe deri në Amerikë oshëtima e Sharrit e Lazër & Jozef Radit! Oshëtima e dhimbjeve...

Të lexosh Radët – si të prekësh nji enciklopedi njerzore – nga Kazanova Aliaj

Të lexosh Radët - si të prekësh nji enciklopedi njerzore nga Kazanova Aliaj (nga cikli “Fund javë me Kazanovën”) Mjeshtëri Lazër Radi asht dëshmi e atij modeli...

Gjithçka e Lazër Radit – si nji kult artistik – nga Kazanova Aliaj

Gjithçka e Lazër Radit - si nji kult artistik nga Kazanova Aliaj Natyra asht prioritet në shkrimet e tij. Metaforat e fuqishme, difinicione logjike,...

Njerëz, mos harroni…! – nga Kazanova Aliaj

Njerëz, mos harroni...! nga Kazanova Aliaj Edhe në ditët e bekume, shqiptarët munden të përdorin gjuhë tjetër. Dhe u tërhoqën zvarrë gjatë në kohë nga historia e...

Njeriu numёr! – nga Kazanova Aliaj

Njeriu numёr!  nga Kazanova Aliaj Njeriu 359 (në burg secili prej nesh ishte nji numër) Jeton a s’jeton ai njeri i paemën? Njeriu tre-pesë-nantë nën at kod të frikshëm shiritash bardh...

Nji kafe nga avokati i së keqes! – nga Kazanova Aliaj

Nji kafe nga avokati i së keqes! nga Kazanova Aliaj Në kët vend ku ndodh gjithçka, një kafe e zezë s'asht asgja... Qetësisht, me atë shkujdesjen time...

Lazër Radi – ky Mjeshtër i Dhimbjes – nga Kazanova Aliaj

Lazër Radi - ky Mjeshtër i Dhimbjes  nga Kazanova Aliaj (Refleksion mbi poezinë “Mos ma trazoni vetminë”)  Asnjë lexues i vërtetë, nuk mund të mos ndalet e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.