back to top
33.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kazanova Aliaj

Arti i së vërtetës e sublimon krijesën dhe jetën – nga Kazanova Aliaj

Arti i së vërtetës e sublimon krijesën dhe jetën nga Kazanova Aliaj Një shkrim që dëshmon për deformimin e njeriut në diktaturë, një e vërtetë vrasëse...

Anonimasit e Letrave… – nga Kazanova Aliaj

Anonimasit e Letrave... nga Kazanova Aliaj Shkrove në vite, pafund letra anonime... Intriga e shpifje pa fund... dhe mbushe dosje të pambarimta... Deponove me fytyrë të ligështuar, djersive,...

Pushtete që prodhojnë krim… – nga Kazanova Aliaj

Pushtete që prodhojnë krim... nga Kazanova Aliaj Përmbysja ndodhi dhe bashkë me internacionalen, që ishte refren i ferrit të tyre e ku jeta u bë getoja...

Fishta i pastrehë!! – nga Kazanova Aliaj

Fishta i pastrehë!! nga Kazanova Aliaj Një jetë i pastrehë, i përjashtuar, i harruar, i anatemuar, Gjeniu i Letërsisë Shqipe! Fishta i madhërishëm, në gjithë...

Mall për diçka të vdekun poezi – nga Jozef Radi – dhe emocione lexuesish në dy vite leximi

Mall për diçka të vdekun poezi nga Jozef Radi dhe emocione lexuesish në dy vite leximi A ke pesë minuta kohë me ia vjedhë së...

Nji mëngjes me Khalil Gibranin – nga Kazanova Aliaj

Nji mëngjes me Khalil Gibranin nga Kazanova Aliaj Nji mëngjes i zakonshëm... Fajin e kishte ndryshimi i orës që unë  vazhdoja të lexoja Khalil Gibranin, filozofia...

Mrekullia e heshtun e Nanë Terezes… nga Kazanova Aliaj

Mrekullia e heshtun e Nanë Terezes refleksione mbi dramën e Gjergj Jozef Kolës nga Kazanova Aliaj Drama “Mrekullia e heshtun e Nanë Terezës” e Gjergj...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.